Ninja Forms 3.0 - en to el translation catalogue (1239 entries)

en: Notice: JavaScript is required for this content.
el: Ειδοποίηση: Απαιτείται η JavaScript για αυτό το περιεχόμενο.

en: Cheatin&#8217; huh?
el: Προσπαθείς να κλέψεις;

en: Fields marked with an %s*%s are required
el: Τα πεδία που είναι επισημασμένα με %s*%s είναι υποχρεωτικά

en: Please ensure all required fields are completed.
el: Βεβαιωθείτε ότι όλα τα υποχρεωτικά πεδία έχουν συμπληρωθεί.

en: This is a required field
el: Αυτό το πεδίο είναι υποχρεωτικό

en: Please answer the anti-spam question correctly.
el: Παρακαλείστε να απαντήσετε σωστά στην ερώτηση για την καταπολέμηση της ανεπιθύμητης αλληλογραφίας.

en: Please leave the spam field blank.
el: Παρακαλείστε να αφήστε κενό το πεδίο για την ανεπιθύμητη αλληλογραφία.

en: Please wait to submit the form.
el: Παρακαλείστε να περιμένετε μέχρι να υποβληθεί η φόρμα.

en: You cannot submit the form without Javascript enabled.
el: Δεν μπορείτε να υποβάλετε τη φόρμα όταν η Javascript δεν είναι ενεργοποιημένη.

en: Please enter a valid email address.
el: Εισαγάγετε μια έγκυρη διεύθυνση email.

en: Processing
el: Σε εξέλιξη

en: The passwords provided do not match.
el: Οι κωδικοί πρόσβασης που έχουν εισαχθεί δεν ταιριάζουν.

en: Add Form
el: Προσθήκη φόρμας

en: Select a form or type to search
el: Επιλέξτε μια φόρμα ή πληκτρολογήστε για να γίνει αναζήτηση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Invalid form id
el: Μη έγκυρο αναγνωριστικό φόρμας

en: Increase Conversions
el: Αύξηση μετατροπών

en: Did you know that you can increase form conversion by breaking larger forms into smaller, more easily digested parts?<p>The Multi-Part Forms extension for Ninja Forms makes this quick and easy.</p>
el: Γνωρίζατε ότι μπορείτε να αυξήσετε τη μετατροπή σπάζοντας μεγάλες φόρμες σε μικρότερα, πιο εύκολα στη συμπλήρωση τμήματα;<p>Η επέκταση Multi-Part Forms του Ninja Forms κάνει αυτή τη διαδικασία γρήγορη και εύκολη.</p>

en: Learn More About Multi-Part Forms
el: Μάθετε περισσότερα για το Multi-Part Forms

en: Maybe Later
el: Ίσως αργότερα

en: Dismiss
el: Απόρριψη

en: Users are more likely to complete long forms when they can save and return to complete their submission later.<p>The Save Progress extension for Ninja Forms makes this quick and easy.</p>
el: Οι χρήστες είναι πιο πιθανό συμπληρώσουν μια μακροσκελή φόρμα όταν έχουν τη δυνατότητα να την αποθηκεύσουν και να ολοκληρώσουν την υποβολή τους αργότερα.<p>Η επέκταση Save Progress του Ninja Forms κάνει αυτή τη διαδικασία γρήγορη και εύκολη.</p>

en: Learn More About Save Progress
el: Μάθετε περισσότερα για το Save Progress

en: From Name
el: Όνομα Από

en: Name or fields
el: Όνομα ή πεδία

en: Email will appear to be from this name.
el: Τα email θα εμφανίζονται να προέρχονται από αυτό το όνομα.

en: From Address
el: Διεύθυνση από

en: One email address or field
el: Μία διεύθυνση ή πεδίο διεύθυνσης

en: Email will appear to be from this email address.
el: Τα email θα εμφανίζονται να προέρχονται από αυτή τη διεύθυνση email.

en: To
el: Προς

en: Email addresses or search for a field
el: Διευθύνσεις email ή κάντε αναζήτηση για ένα πεδίο

en: Who should this email be sent to?
el: Σε ποιον πρέπει να σταλεί αυτό το email;

en: Subject
el: Θέμα

en: Subject Text or search for a field
el: Κείμενο θέματος ή κάντε αναζήτηση για ένα πεδίο

en: This will be the subject of the email.
el: Αυτό θα είναι το θέμα του email.

en: Email Message
el: Μήνυμα email

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: Submission CSV
el: CSV υποβολής

en: Advanced Settings
el: Προχωρημένες Ρυθμίσεις

en: Format
el: Μορφή

en: Plain Text
el: Απλό κείμενο

en: Reply To
el: Απάντηση σε

en: Cc
el: Κοιν.

en: Bcc
el: Ιδ.κοιν.

en: Redirect
el: Aνακατεύθυνση

en: Success Message
el: Μήνυμα επιτυχίας

en: Before Form
el: Πριν τη φόρμα

en: After Form
el: Μετά τη φόρμα

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Message
el: Κείμενο

en: duplicate
el: διπλότυπο

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Duplicate
el: Αντίγραφο

en: Name
el: Όνομα

en: Type
el: Τύπος

en: Date Updated
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: - View All Types
el: - Προβολή όλων των τύπων

en: Get More Types
el: Λήψη περισσότερων τύπων

en: Email & Actions
el: Email και ενέργειες

en: Add New
el: Προσθήκη Νέου

en: New Action
el: Νέα ενέργεια

en: Edit Action
el: Επεξεργασία ενέργειας

en: Back To List
el: Επιστροφή στη λίστα

en: Action Name
el: Όνομα ενέργειας

en: Get More Actions
el: Λήψη περισσότερων ενεργειών

en: Action Updated
el: Η ενέργεια ενημερώθηκε

en: Select a field or type to search
el: Επιλέξτε ένα πεδίο ή πληκτρολογήστε για να γίνει αναζήτηση

en: Insert Field
el: Εισαγωγή πεδίου

en: Insert All Fields
el: Εισαγωγή όλων των πεδίων

en: Please select a form to view submissions
el: Επιλέξτε μια φόρμα για προβολή των υποβολών

en: No Submissions Found
el: Δεν βρέθηκαν υποβολές

en: Submissions
el: Υποβολές

en: Submission
el: Υποβολή

en: Add New Submission
el: Προσθήκη νέας υποβολής

en: Edit Submission
el: Επεξεργασία υποβολής

en: New Submission
el: Νέα υποβολή

en: View Submission
el: Προβολή υποβολής

en: Search Submissions
el: Αναζήτηση υποβολών

en: No Submissions Found In The Trash
el: Δεν βρέθηκαν υποβολές στα απορρίμματα

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Edit this item
el: Επεξεργασία αυτού του αντικειμένου

en: Export this item
el: Εξαγωγή αυτού του στοιχείου

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Move this item to the Trash
el: Μετακίνηση στο Καλάθι Αχρήστων

en: Trash
el: Καλάθι Αχρήστων

en: Restore this item from the Trash
el: Μεταφορά από το Καλάθι Αχρήστων

en: Restore
el: Επαναφορά

en: Delete this item permanently
el: Οριστική Διαγραφή

en: Delete Permanently
el: Οριστική Διαγραφή

en: Unpublished
el: Αδημοσίευτο

en: %s ago
el:   πριν από %s

en: Submitted
el: Έχει υποβληθεί

en: Select a form
el: Επιλέξτε μια φόρμα

en: Begin Date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End Date
el: Ημερομηνία λήξης

en: %s updated.
el: Το %s ενημερώθηκε.

en: Custom field updated.
el: Το προσαρμοσμένο πεδίο ενημερώνεται.

en: Custom field deleted.
el: Προσαρμοσμένο πεδίο διαγράφηκε.

en: %1$s restored to revision from %2$s.
el: %1$s επανήλθε στην αναθεώρηση της %2$s.

en: %s published.
el: Το %s δημοσιεύτηκε.

en: %s saved.
el: Το %s αποθηκεύθηκε.

en: %1$s submitted. <a href="%2$s" target="_blank">Preview %3$s</a>
el: %1$s υποβλήθηκε. <a href="%2$s" target="_blank">Προεπισκόπηση%3$s</a>

en: %1$s scheduled for: <strong>%2$s</strong>. <a href="%3$s" target="_blank">Preview %4$s</a>
el: %1$s προγραμματίστηκε για: <strong>%2$s</strong>. <a href="%3$s" target="_blank">Προεπισκόπηση%4$s</a>

en: %1$s draft updated. <a href="%2$s" target="_blank">Preview %3$s</a>
el: %1$s προσχέδιο ενημερώθηκε. <a href="%2$s" target="_blank">Προεπισκόπηση%3$s</a>

en: Download All Submissions
el: Λήψη όλων των υποβολών

en: Back to list
el: Επιστροφή στη λίστα

en: User Submitted Values
el: Τιμές που υποβλήθηκα από τον χρήστη

en: Submission Stats
el: Στατιστικά υποβολών

en: Field
el: Πεδίο

en: Value
el: Τιμή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Form
el: Φόρμα:

en: Submitted on
el: Υποβλήθηκε στις

en: Modified on
el: Τροποποιήθηκε στις

en: Submitted By
el: Υποβλήθηκε από

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Date Submitted
el: Ημερομηνία υποβολής

en: Ninja Forms cannot be network activated. Please visit each site's dashboard to activate the plugin.
el: Το Ninja Forms δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί μέσω δικτύου. Επισκεφθείτε τον πίνακα εργασιών κάθε ιστότοπου για να ενεργοποιήσετε την προσθήκη.

en: You will find this included with your purchase email.
el: Θα το βρείτε να περιλαμβάνεται στο email αγοράς σας.

en: Key
el: Κλειδί

en: Could not activate license. Please verify your license key
el: Δεν ήταν δυνατή η ενεργοποίηση της άδειας χρήσης. Επαληθεύστε το κλειδί της άδειας χρήσης σας

en: Deactivate License
el: Απενεργοποίηση άδειας χρήσης

en: User Submitted Values:
el: Τιμές που υποβάλλονται από το χρήστη:

en: Thank you for filling out this form.
el: Σας ευχαριστούμε που συμπληρώσατε αυτή τη φόρμα.

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a>.
el: Υπάρχει διαθέσιμη μια νέα έκδοση του %1$s. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">Προβολή λεπτομερειών της έκδοσης %3$s</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s">update now</a>.
el: Υπάρχει διαθέσιμη μια νέα έκδοση του %1$s. <a target="_blank" class="thickbox" href="%2$s">Κάντε προβολή των λεπτομερειών της έκδοσης %3$s</a> ή κάντε <a href="%4$s">άμεση ενημέρωση</a>.

en: You do not have permission to install plugin updates
el: Δεν έχετε άδεια να εγκαταστήσετε ενημερώσεις προσθηκών.

en: Error
el: Σφάλμα

en: Standard Fields
el: Τυπικά πεδία

en: Layout Elements
el: Στοιχεία διάταξης

en: Post Creation
el: Δημιουργία δημοσίευσης

en: Please rate %sNinja Forms%s %s on %sWordPress.org%s to help us keep this plugin free.  Thank you from the WP Ninjas team!
el: Παρακαλούμε βαθμολογήστε το %sNinja Forms%s %s στο %sWordPress.org%s για να μας βοηθήσετε να προσφέρουμε αυτή την προσθήκη δωρεάν.  Η ομάδα WP Ninjas σας ευχαριστεί!

en: Display Title
el: Εμφάνιση τίτλου

en: None
el: Όχι

en: Forms
el: Φόρμες

en: All Forms
el: Όλες οι φόρμες

en: Ninja Forms Upgrades
el: Αναβαθμίσεις του Ninja Forms

en: Upgrades
el: Αναβαθμίσεις

en: Import/Export
el: Εισαγωγή/Εξαγωγή

en: Import / Export
el: Εισαγωγή / Εξαγωγή

en: Ninja Form Settings
el: Ρυθμίσεις Ninja Form

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: System Status
el: Κατάσταση Συστήματος

en: Add-Ons
el: Πρόσθετα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: character(s) left
el: χαρακτήρας(ες) απέμεινε(αν)

en: Do not show these terms
el: Να μην εμφανιστούν αυτοί οι όροι

en: Save Options
el: Αποθήκευση επιλογών

en: Preview Form
el: Προεπισκόπηση φόρμας

en: Upgrade to Ninja Forms THREE
el: Αναβάθμιση στο Ninja Forms THREE

en: You are eligible to upgrade to the Ninja Forms THREE Release Candidate! %sUpgrade Now%s
el: Έχετε το δικαίωμα να κάνετε αναβάθμιση στο Ninja Forms THREE Release Candidate! %sΑναβάθμιση τώρα%s

en: THREE is coming!
el: Έρχεται η THREE!

en: A major update is coming to Ninja Forms. %sLearn more about new features, backwards compatibility, and more Frequently Asked Questions.%s
el: Έρχεται σημαντική αναβάθμιση για το Ninja Forms. %sΜάθετε περισσότερα για τις νέες δυνατότητες, την προς τα πίσω συμβατότητα και διαβάστε απαντήσεις σε συχνές ερωτήσεις.%s

en: How's It Going?
el: Πώς πάμε;

en: Thank you for using Ninja Forms! We hope that you've found everything you need, but if you have any questions:
el: Σας ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε το Ninja Forms! Ελπίζουμε να βρήκατε όλα όσα χρειάζεστε, αν όμως έχετε απορίες:

en: Check out our documentation
el: Ελέγξτε την τεκμηρίωσή μας

en: Get Some Help
el: Λάβετε βοήθεια

en: Edit Menu Item
el: Επεξεργασία στοιχείου μενού

en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: Append A Ninja Form
el: Προσάρτηση ενός Ninja Form

en: What would you like to name this favorite?
el: Πώς θέλετε να ονομάσετε αυτό το αγαπημένο;

en: You must supply a name for this favorite.
el: Πρέπει να δώσετε ένα όνομα για αυτό το αγαπημένο.

en: Really deactivate all licenses?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε απενεργοποίηση όλων των αδειών;

en: Reset the form conversion process for v2.9+
el: Επαναφορά της διαδικασίας μετατροπής φόρμας για την έκδοση v2.9+

en: Remove ALL Ninja Forms data upon uninstall?
el: Να καταργηθούν ΟΛΑ τα δεδομένα του Ninja Forms μετά την κατάργηση εγκατάστασης;

en: Edit Form
el: Επεξεργασία φόρμας

en: Saved
el: Αποθηκεύτηκε

en: Saving...
el: Αποθήκευση...

en: Remove this field? It will be removed even if you do not save.
el: Κατάργηση αυτού του πεδίου; Θα καταργηθεί ακόμα και αν δεν κάνετε αποθήκευση.

en: View Submissions
el: Προβολή υποβολών

en: Ninja Forms Processing
el: Γίνεται επεξεργασία Ninja Forms

en: Ninja Forms - Processing
el: Ninja Forms - Γίνεται επεξεργασία

en: Loading...
el: Γίνεται φόρτωση...

en: No Action Specified...
el: Δεν έχει καθοριστεί ενέργεια...

en: The process has started, please be patient. This could take several minutes. You will be automatically redirected when the process is finished.
el: Η διαδικασία έχει ξεκινήσει, κάντε λίγο υπομονή. Ίσως χρειαστούν μερικά λεπτά. Θα ανακατευθυνθείτε αυτόματα όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία.

en: Welcome to Ninja Forms %s
el: Καλώς ορίσατε στο Ninja Forms %s

en: Thank you for updating! Ninja Forms %s makes form building easier than ever before!
el: Σας ευχαριστούμε για την ενημέρωση! Το Ninja Forms %s κάνει τη δημιουργία φορμών πανεύκολη δουλειά!

en: Welcome to Ninja Forms
el: Καλώς ορίσατε στο Ninja Forms

en: Ninja Forms Changelog
el: Αρχείο καταγραφής αλλαγών Ninja Forms

en: Getting started with Ninja Forms
el: Πρώτα βήματα με το Ninja Forms

en: The people who build Ninja Forms
el: Οι άνθρωποι που δημιουργούν Ninja Forms

en: What's New
el: Τι νέο υπάρχει

en: Getting Started
el: Ξεκινώντας

en: Credits
el: Πόντοι

en: Version %s
el: Έκδοση %s

en: A simplified and more powerful form building experience.
el: Μια απλοποιημένη και πιο ισχυρή εμπειρία δημιουργίας φορμών.

en: New Builder Tab
el: Καρτέλα Νέο Πρόγραμμα Κατασκευής

en: When creating and editing forms, go directly to the section that matters most.
el: Κατά τη δημιουργία και επεξεργασία φορμών, πηγαίνετε απευθείας στην ενότητα που έχει μεγαλύτερη σημασία.

en: Better Organized Field Settings
el: Καλύτερα οργανωμένες ρυθμίσεις πεδίων

en: The most common settings are shown immediately, while other, non-essential, settings are tucked away inside expandable sections.
el: Οι πιο κοινές ρυθμίσεις εμφανίζονται αμέσως, ενώ άλλες, μη ουσιώδεις, ρυθμίσεις είναι κρυμμένες μέσα σε επεκτάσιμες ενότητες.

en: Improved clarity
el: Βελτιωμένη σαφήνεια

en: Along with the "Build Your Form" tab, we've removed "Notifications" in favor of "Emails & Actions." This is a much clearer indication of what can be done on this tab.
el: Μαζί με την καρτέλα "Δημιουργήστε τη φόρμα σας", αντικαταστήσαμε τις "Ειδοποιήσεις" με το "Email & Ενέργειες." Αυτή είναι μια πολύ πιο σαφής ένδειξη του τι μπορεί να γίνει σε αυτήν την κάρτα.

en: Remove all Ninja Forms data
el: Αφαίρεση όλων των δεδομένων Ninja Forms

en: We've added the option to remove all Ninja Forms data (submissions, forms, fields, options) when you delete the plugin. We call it the nuclear option.
el: Προσθέσαμε την επιλογή αφαίρεσης όλων των δεδομένων Ninja Forms (υποβολές, φόρμες, πεδία, επιλογές), όταν διαγράφετε την προσθήκη. Το ονομάζουμε πυρηνική επιλογή.

en: Better license management
el: Καλύτερη διαχείριση αδειών χρήσης

en: Deactivate Ninja Forms extension licenses individually or as a group from the settings tab.
el: Απενεργοποίηση των αδειών χρήσης επεκτάσεων του Ninja Forms μεμονωμένα ή ως ομάδα από την καρτέλα ρυθμίσεων.

en: More to come
el: Περισσότερα προσεχώς

en: The interface updates in this version lay the groundwork for some great improvements in the future. Version 3.0 will build on these changes to make Ninja Forms an even more stable, powerful, and user-friendly form builder.
el: Οι ενημερώσεις διασύνδεσης σε αυτή την έκδοση θέτουν τις βάσεις για μερικές μεγάλες βελτιώσεις στο μέλλον. Η έκδοση 3.0 θα βασιστεί σε αυτές τις αλλαγές για να κάνει το Ninja Forms ένα ακόμη πιο σταθερό, ισχυρό και φιλικό προς το χρήστη πρόγραμμα κατασκευής φορμών.

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Take a look at our in-depth Ninja Forms documentation below.
el: Ρίξτε μια ματιά στη λεπτομερή τεκμηρίωση του Ninja Forms παρακάτω.

en: Ninja Forms Documentation
el: Τεκμηρίωση Ninja Forms

en: Get Support
el: Λήψη υποστήριξης

en: Return to Ninja Forms
el: Επιστροφή στο Ninja Forms

en: View the Full Changelog
el: Προβολή του πλήρους αρχείου καταγραφής αλλαγών

en: Full Changelog
el: Πλήρες αρχείο καταγραφής αλλαγών

en: Go to Ninja Forms
el: Μετάβαση στο Ninja Forms

en: Use the tips below to get started using Ninja Forms. You will be up and running in no time!
el: Χρησιμοποιήστε τις παρακάτω συμβουλές για να αρχίσετε να χρησιμοποιείτε το Ninja Forms. Θα χρησιμοποιείτε το πρόγραμμα σε ελάχιστο χρόνο.

en: All About Forms
el: Τα πάντα σχετικά με τις φόρμες

en: The Forms menu is your access point for all things Ninja Forms. We've already created your first %scontact form%s so that you have an example. You can also create your own by clicking %sAdd New%s.
el: Το μενού Φόρμες είναι το σημείο πρόσβασής σας για να κάνετε οτιδήποτε στο Ninja Forms. Έχουμε ήδη δημιουργήσει την πρώτη σας %sφόρμα επικοινωνίας%s ώστε να έχετε ένα παράδειγμα. Μπορείτε επίσης να δημιουργήσετε τη δική σας κάνοντας κλικ στο %sΠροσθήκη νέας%s.

en: Build Your Form
el: Δημιουργία της φόρμας σας

en: This is where you'll build your form by adding fields and dragging them into the order you want them to appear. Each field will have an assortment of options such as label, label position, and placeholder.
el: Εδώ θα κατασκευάσετε τη φόρμα σας προσθέτοντας πεδία και σύροντάς τα με τη σειρά που θέλετε να εμφανίζονται. Κάθε πεδίο θα έχει μια ποικιλία από επιλογές, όπως η ετικέτα, η θέση ετικέτας, και το σύμβολο κράτησης θέσης.

en: Emails & Actions
el: Email & Ενέργειες

en: If you would like for your form to notify you via email when a user clicks submit, you can set those up on this tab. You can create an unlimited number of emails, including emails sent to the user who filled out the form.
el: Αν θέλετε η φόρμα σας να σας ειδοποιεί μέσω email όταν ένας χρήστης κάνει κλικ στο κουμπί Υποβολή, μπορείτε να κάνετε τις σχετικές ρυθμίσεις σε αυτήν την καρτέλα. Μπορείτε να δημιουργήσετε έναν απεριόριστο αριθμό από email, συμπεριλαμβανομένων των email που αποστέλλονται στο χρήστη που συμπλήρωσε τη φόρμα.

en: This tab hold general form settings, such as title and submission method, as well as display settings like hiding a form when it is successfully completed.
el: Αυτή η καρτέλα περιέχει γενικές ρυθμίσεις για τη φόρμα, όπως ο τίτλος και η μέθοδος υποβολής, καθώς και ρυθμίσεις προβολής, όπως η απόκρυψη μιας φόρμας όταν θα έχει ολοκληρωθεί με επιτυχία.

en: Displaying Your Form
el: Εμφάνιση της φόρμας σας

en: Append to Page
el: Επισύναψη σε σελίδα

en: Under Basic Form Behavior in the Form Settings you can easily select a page that you would like the form automatically appended to the end of that page's content. A similiar option is avaiable in every content edit screen in its sidebar.
el: Στη Βασική Συμπεριφορά Φόρμας στις Ρυθμίσεις Φόρμας μπορείτε εύκολα να επιλέξετε μια σελίδα στην οποία θα θέλατε η φόρμα να επισυνάπτεται αυτόματα στο τέλος του περιεχομένου της σελίδας. Μια παρόμοια επιλογή είναι διαθέσιμη στην πλευρική γραμμή κάθε οθόνης επεξεργασίας περιεχομένου.

en: Shortcode
el: Σύντομος κωδικός

en: Place %s in any area that accepts shortcodes to display your form anywhere you like. Even in the middle of your page or posts content.
el: Τοποθετήστε το %s σε οποιαδήποτε περιοχή δέχεται σύντομους κωδικούς για να εμφανίζετε τη φόρμα σας όπου εσείς θέλετε. Ακόμη και στο κέντρο της σελίδας σας ή του περιεχομένου των δημοσιεύσεων.

en: Ninja Forms provides a widget that you can place in any widgetized area of your site and select exactly which form you would like displayed in that space.
el: Το Ninja Forms διαθέτει ένα widget που μπορείτε να τοποθετείτε σε οποιαδήποτε κατάλληλη περιοχή του ιστότοπού σας και να επιλέγετε ακριβώς ποια φόρμα θα θέλατε να εμφανίζεται σε αυτό το χώρο.

en: Template Function
el: Λειτουργία προτύπου

en: Ninja Forms also comes with a simple template function that can be placed directly into a php template file. %s
el: Το Ninja Forms διαθέτει επίσης μια απλή λειτουργία προτύπων που μπορεί να τοποθετηθεί απευθείας σε ένα αρχείο προτύπου php. %s

en: Need Help?
el: Χρειάζεστε βοήθεια;

en: Growing Documentation
el: Αυξανόμενη τεκμηρίωση

en: Documentation is available covering everything from %sTroubleshooting%s to our %sDeveloper API%s. New Documents are always being added.
el: Διατίθεται τεκμηρίωση η οποία καλύπτει τα πάντα από την %sΑντιμετώπιση προβλημάτων%s έως το %sAPI του Προγραμματιστή%s. Νέα έγγραφα προστίθενται συνεχώς.

en: Best Support in the Business
el: Η καλύτερη υποστήριξη στον κλάδο

en: We do all we can to provide every Ninja Forms user with the best support possible. If you encounter a problem or have a question, %splease contact us%s.
el: Κάνουμε ό,τι μπορούμε για να προσφέρουμε σε κάθε χρήστη του Ninja Forms την καλύτερη δυνατή υποστήριξη. Αν αντιμετωπίσετε κάποιο πρόβλημα ή έχετε ερωτήσεις, %sεπικοινωνήστε μαζί μας%s.

en: Thank you for updating to the latest version! Ninja Forms %s is primed to make your experience managing submissions an enjoyable one!
el: Σας ευχαριστούμε που πραγματοποιήσατε την ενημέρωση με την τελευταία έκδοση! Το Ninja Forms %s είναι έτοιμο να κάνει την εμπειρία σας στη διαχείριση υποβολών απολαυστική!

en: Ninja Forms is created by a worldwide team of developers who aim to provide the #1 WordPress community form creation plugin.
el: Το Ninja Forms έχει δημιουργηθεί από μια παγκόσμια ομάδα προγραμματιστών που έχει ως στόχο να προσφέρει τη Νο 1 προσθήκη δημιουργίας φορμών της κοινότητας WordPress.

en: No valid changelog was found.
el: Δεν βρέθηκε έγκυρο αρχείο καταγραφής αλλαγών.

en: View %s
el: Προβολή %s

en: Disable Browser Autocomplete
el: Απενεργοποίηση αυτόματης συμπλήρωσης από τον browser

en: %sChecked%s Calculation Value
el: Τιμή υπολογισμού %sεπιλεγμένου%s

en: This is the value that will be used if %sChecked%s.
el: Αυτή είναι η τιμή που θα χρησιμοποιηθεί αν είναι %sεπιλεγμένο%s.

en: %sUnchecked%s Calculation Value
el: Τιμή υπολογισμού %sμη επιλεγμένου%s

en: This is the value that will be used if %sUnchecked%s.
el: Αυτή είναι η τιμή που θα χρησιμοποιηθεί αν είναι %sμη επιλεγμένο%s.

en: Include in the auto-total? (If enabled)
el: Να συμπεριληφθεί στο αυτόματο σύνολο; (Αν είναι ενεργοποιημένο)

en: Custom CSS Classes
el: Προσαρμοσμένες κλάσεις CSS

en: Before Everything
el: Πριν από τα πάντα

en: Before Label
el: Πριν την ετικέτα

en: After Label
el: Μετά την ετικέτα

en: After Everything
el: Μετά από τα πάντα

en: If "desc text" is enabled, there will be a question mark %s placed next to the input field. Hovering over this question mark will show the desc text.
el: Αν έχει ενεργοποιηθεί το "κείμενο περιγραφής", θα υπάρχει ένα αγγλικό ερωτηματικό %s τοποθετημένο δίπλα από το πεδίο εισόδου. Αν κάνετε κατάδειξη αυτού του αγγλικού ερωτηματικού, θα εμφανιστεί το κείμενο περιγραφής.

en: Add Description
el: Προσθήκη περιγραφής

en: Description Position
el: Θέση περιγραφής

en: Description Content
el: Περιεχόμενο περιγραφής

en: If "help text" is enabled, there will be a question mark %s placed next to the input field. Hovering over this question mark will show the help text.
el: Αν έχει ενεργοποιηθεί το "κείμενο βοήθειας", θα υπάρχει ένα αγγλικό ερωτηματικό %s τοποθετημένο δίπλα από το πεδίο εισόδου. Αν κάνετε κατάδειξη αυτού του αγγλικού ερωτηματικού, θα εμφανιστεί το κείμενο βοήθειας.

en: Show Help Text
el: Εμφάνιση κειμένου βοήθειας

en: Help Text
el: Κείμενο βοήθειας

en: If you leave the box empty, no limit will be used
el: Αν αφήσετε το πλαίσιο κενό, δεν θα χρησιμοποιηθεί κανένα όριο

en: Limit input to this number
el: Περιορισμός εισόδου σε αυτό τον αριθμό

en: of
el: από

en: Characters
el: Χαρακτήρες

en: Words
el: Λέξεις

en: Text to appear after character/word counter
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται μετά τον μετρητή χαρακτήρων/λέξεων

en: Left of Element
el: Αριστερά από το στοιχείο

en: Above Element
el: Επάνω από το στοιχείο

en: Below Element
el: Κάτω από το στοιχείο

en: Right of Element
el: Δεξιά από το στοιχείο

en: Inside Element
el: Μέσα στο στοιχείο

en: Label Position
el: Θέση ετικέτας

en: Field ID
el: Αναγνωριστικό πεδίου

en: Restriction Settings
el: Ρυθμίσεις περιορισμού

en: Calculation Settings
el: Ρυθμίσεις υπολογισμού

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Populate this with the taxonomy
el: Να συμπληρωθεί με την ταξινομία

en: - None
el: - Κανένα

en: Placeholder
el: Ενδεικτικό στοιχείο

en: Required
el: Απαιτείται

en: Save Field Settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων πεδίου

en: Sort as numeric
el: Ταξινόμηση ως αριθμού

en: If this box is checked, this column in the submissions table will sort by number.
el: Αν είναι επιλεγμένο αυτό το πλαίσιο, αυτή η στήλη στον πίνακα υποβολών θα ταξινομείται ως αριθμός.

en: Admin Label
el: Ετικέτα διαχειριστή

en: This is the label used when viewing/editing/exporting submissions.
el: Αυτή είναι η ετικέτα που χρησιμοποιείται όταν γίνεται προβολή/επεξεργασία/εξαγωγή υποβολών.

en: Billing
el: Χρέωση

en: Shipping
el: Αποστολή

en: Custom
el: Προσαρμογή

en: User Info Field Group
el: Ομάδα πεδίων πληροφοριών χρήστη

en: Custom Field Group
el: Ομάδα προσαρμοσμένων πεδίων

en: Please include this information when requesting support:
el: Συμπεριλάβετε αυτές της πληροφορίες όταν ζητάτε υποστήριξη:

en: Get System Report
el: Πάρε την Αναφορά του Συστήματος

en: Environment
el: Περιβάλλον

en: Home URL
el: URL Αρχικής

en: Ninja Forms Version
el: Έκδοση Ninja Forms

en: WP Version
el: Έκδοση WP

en: WP Multisite Enabled
el: WP Multisite ενεργοποιημένο

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Web Server Info
el: Πληροφορίες web server

en: PHP Version
el: Έκδοση PHP

en: PHP Locale
el: Ρύθμιση τοποθεσίας PHP

en: WP Debug Mode
el: Κατάσταση Αποσφαλμάτωσης WordPress

en: WP Language
el: Γλώσσα WP

en: Default
el: Προεπιλογή

en: WP Max Upload Size
el: Μέγιστο μέγεθος αρχείων αποστολής WP

en: Max Input Nesting Level
el: Μέγιστο επίπεδο ένθεσης εισόδου

en: PHP Max Input Vars
el: PHP Μέγιστες Input Vars

en: SUHOSIN Installed
el: SUHOSIN αντικαταστήθηκε

en: Default Timezone
el: Προεπιλογή ζώνη ώρας

en: Default timezone is %s - it should be UTC
el: Η προεπιλεγμένη ζώνη ώρας είναι %s - θα μπορούσε να είναι UTC

en: Default timezone is %s
el: Η προεπιλεγμένη ζώνη ώρας είναι %s

en: Your server has fsockopen and cURL enabled.
el: Ο server σας έχει ενεργοποιημένα τα fsockopen και cURL.

en: Your server has fsockopen enabled, cURL is disabled.
el: Ο server σας έχει ενεργοποιημένο το fsockopen, το cURL είναι απενεργοποιημένο.

en: Your server has cURL enabled, fsockopen is disabled.
el: Ο server σας έχει ενεργοποιημένο το cURL, το fsockopen είναι απενεργοποιημένο.

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
el: Ο server σας δεν έχει το fscockopen ή to cURL ενεργοποιημένο. Το PayPal IPN και άλλα scripts που επικοινωνούν με άλλους servers δεν θα λειτουργήσουν. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματός.

en: SOAP Client
el: Πελάτης SOAP

en: Your server has the SOAP Client class enabled.
el: Ο server σας έχει ενεργοποιημένη την κλάση πελάτη SOAP.

en: Your server does not have the %sSOAP Client%s class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
el: Ο server σας δεν έχει ενεργοποιημένη την κλάση %sπελάτη SOAP%s - ορισμένες προσθήκες πύλης που χρησιμοποιούν SOAP ίσως να μην λειτουργούν κατά τα αναμενόμενα.

en: wp_remote_post() was successful - PayPal IPN is working.
el: Το wp_remote_post() ήταν επιτυχημένο - το PayPal IPN λειτουργεί κανονικά.

en: wp_remote_post() failed. PayPal IPN won't work with your server. Contact your hosting provider. Error:
el: Το wp_remote_post() απέτυχε. Το PayPal IPN δεν λειτουργεί στον server σας. Επικοινωνήστε με τον πάροχο φιλοξενίας σας. Σφάλμα:

en: wp_remote_post() failed. PayPal IPN may not work with your server.
el: Το wp_remote_post() απέτυχε. Το PayPal IPN ίσως να μην λειτουργεί στον server σας.

en: Plugins
el: Προσθήκες

en: Installed Plugins
el: Εγκατεστημένες προσθήκες

en: Visit plugin homepage
el: Επισκέψου την αρχική σελίδα των plugin

en: by
el: από

en: version
el: έκδοση

en: Give your form a title. This is how you'll find the form later.
el: Δώστε στη φόρμα σας έναν τίτλο. Με αυτό τον τρόπο θα βρίσκετε τη φόρμα σας στο μέλλον.

en: You have not added a submit button to your form.
el: Δεν έχετε προσθέσει κουμπί υποβολής στη φόρμα σας.

en: Input Mask
el: Μάσκα εισόδου

en: Any character you place in the "custom mask" box that is not in the list below will be automatically entered for the user as they type and will not be removeable
el: Οποιοσδήποτε χαρακτήρας τοποθετηθεί στο πλαίσιο "προσαρμοσμένη μάσκα" και δεν περιλαμβάνεται στην παρακάτω λίστα θα καταχωρηθεί αυτόματα για τον χρήστη, καθώς αυτός πληκτρολογεί, και δεν θα μπορεί να αφαιρεθεί

en: These are the predefined masking characters
el: Ακολουθούν οι προκαθορισμένοι χαρακτήρες μάρκας

en: a - Represents an alpha character (A-Z,a-z) - Only allows letters to be entered
el: a - Αναπαριστά έναν χαρακτήρα του λατινικού αλφαβήτου (A-Z,a-z) - Επιτρέπει μόνο την εισαγωγή λατινικών χαρακτήρων

en: 9 - Represents a numeric character (0-9) - Only allows numbers to be entered
el: 9 - Αναπαριστά έναν αριθμητικό χαρακτήρα (0-9) - Επιτρέπει μόνο την εισαγωγή αριθμών

en: * - Represents an alphanumeric character (A-Z,a-z,0-9) - This allows both numbers and letters to be entered
el: * - Αναπαριστά έναν αλφαριθμητικό χαρακτήρα  (A-Z,a-z,0-9) - Επιτρέπει την εισαγωγή και αριθμών και λατινικών χαρακτήρων

en: So, if you wanted to create a mask for an American Social Security Number, you would type 999-99-9999 into the box
el: Έτσι, αν π.χ. θέλετε να δημιουργήσετε μια μάσκα για έναν αμερικάνικο αριθμό μητρώου κοινωνικής ασφάλισης, θα πληκτρολογήσετε 999-99-9999 στο πλαίσιο

en: The 9s would represent any number, and the -s would be automatically added
el: Τα 9άρια αντιπροσωπεύουν αριθμούς και οι παύλες (-) θα προστεθούν αυτόματα

en: This would prevent the user from putting in anything other than numbers
el: Έτσι δεν θα επιτρέπεται στον χρήστη να προσθέσει οτιδήποτε άλλο εκτός από αριθμούς

en: You can also combine these for specific applications
el: Μπορείτε επίσης να τα συνδυάσετε για συγκεκριμένες εφαρμογές

en: For instance, if you had a product key that was in the form of A4B51.989.B.43C, you could mask it with: a9a99.999.a.99a, which would force all the a's to be letters and the 9s to be numbers
el: Για παράδειγμα, αν έχετε ένα κλειδί προϊόντος με τη μορφή A4B51.989.B.43C, μπορείτε να το αποδώσετε ως μάσκα με τη μορφή: a9a99.999.a.99a, η οποία θα κάνει υποχρεωτική την εισαγωγή λατινικών χαρακτήρων στη θέση των a και αριθμών στη θέση των 9

en: Defined Fields
el: Καθορισμένα πεδία

en: Favorite Fields
el: Αγαπημένα πεδία

en: Payment Fields
el: Πεδία πληρωμής

en: Template Fields
el: Πεδία προτύπων

en: User Information
el: Πληροφορίες χρήστη

en: All
el: Όλα

en: Bulk Actions
el: Μαζικές ενέργειες

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Forms Per Page
el: Φόρμες ανά σελίδα

en: Go
el: Πήγαινε

en: Go to the first page
el: Μεταβείτε στην πρώτη σελιδα

en: Go to the previous page
el: Πηγαίνετε στην προηγούμενη σελίδα

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Go to the next page
el: Πηγαίνετε στην επόμενη σελίδα

en: Go to the last page
el: Πηγαίνετε στην τελευταία σελίδα

en: Form Title
el: Τίτλος φόρμας

en: Delete this form
el: Διαγραφή αυτής της φόρμας

en: Duplicate Form
el: Διπλότυπη φόρμα

en: Forms Deleted
el: Οι φόρμες διαγράφηκαν

en: Form Deleted
el: Η φόρμα διαγράφηκε

en: Form Preview
el: Προεπισκόπηση φόρμας

en: Display
el: Προβολή

en: Display Form Title
el: Εμφάνιση τίτλου φόρμας

en: Add form to this page
el: Προσθήκη φόρμας σε αυτή τη σελίδα

en: Submit via AJAX (without page reload)?
el: Υποβολή μέσω AJAX (χωρίς εκ νέου φόρτωση σελίδας);

en: Clear successfully completed form?
el: Καθάρισμα επιτυχώς συμπληρωμένης φόρμας;

en: If this box is checked, Ninja Forms will clear the form values after it has been successfully submitted.
el: Αν επιλεγεί αυτό το πλαίσιο, το Ninja Forms θα καθαρίζει τις τιμές της φόρμας μετά την επιτυχή υποβολή της.

en: Hide successfully completed form?
el: Απόκρυψη επιτυχώς συμπληρωμένης φόρμας;

en: If this box is checked, Ninja Forms will hide the form after it has been successfully submitted.
el: Αν επιλεγεί αυτό το πλαίσιο, το Ninja Forms θα κάνει απόκρυψη της φόρμας μετά την επιτυχή υποβολή της.

en: Restrictions
el: Περιορισμοί

en: Require user to be logged in to view form?
el: Απαίτηση σύνδεσης του χρήστη για προβολή της φόρμας;

en: Not Logged-In Message
el: Μήνυμα μη σύνδεσης

en: Message shown to users if the "logged in" checkbox above is checked and they are not logged-in.
el: Μήνυμα που εμφανίζεται στους χρήστες αν είναι επιλεγμένο το παραπάνω πλαίσιο ελέγχου "σύνδεσης" και αυτοί δεν είναι συνδεδεμένοι.

en: Limit Submissions
el: Περιορισμός υποβολών

en: Select the number of submissions that this form will accept. Leave empty for no limit.
el: Επιλέξτε τον αριθμό υποβολών που θα δέχεται αυτή η φόρμα. Να παραμείνει κενό αν δεν υπάρχει όριο.

en: Limit Reached Message
el: Μήνυμα υπέρβασης ορίου

en: Please enter a message that you want displayed when this form has reached its submission limit and will not accept new submissions.
el: Καταχωρήστε ένα μήνυμα που θέλετε να εμφανίζεται όταν αυτή η φόρμα έχει φτάσει το όριο υποβολών της και δεν δέχεται νέες υποβολές.

en: Form Settings Saved
el: Οι ρυθμίσεις φόρμας αποθηκεύτηκαν

en: Basic Settings
el: Βασικές Ρυθμίσεις

en: Ninja Forms basic help goes here.
el: Εδώ προστίθεται βασική βοήθεια για το Ninja Forms.

en: Extend Ninja Forms
el: Επεκτείνετε το Ninja Forms

en: Documentation coming soon.
el: Η τεκμηρίωση θα είναι σύντομα διαθέσιμη.

en: Active
el: Ενεργά Φίλτρα

en: Installed
el: Εγκατεστημένο

en: Learn More
el: Μάθετε Περισσότερα

en: Backup / Restore
el: Backup / Επαναφορά

en: Backup Ninja Forms
el: Backup του Ninja Forms

en: Restore Ninja Forms
el: Επαναφορά του Ninja Forms

en: Data restored successfully!
el: Τα δεδομένα επανήλθαν με επιτυχία!

en: Import Favorite Fields
el: Εισαγωγή αγαπημένων πεδίων

en: Select a file
el: Επιλέξτε ένα αρχείο

en: Import Favorites
el: Εισαγωγή αγαπημένων

en: No Favorite Fields Found
el: Δεν βρέθηκαν αγαπημένα πεδία

en: Export Favorite Fields
el: Εξαγωγή αγαπημένων πεδίων

en: Export Fields
el: Εξαγωγή πεδίων

en: Please select favorite fields to export.
el: Επιλέξτε αγαπημένα πεδία για εξαγωγή.

en: Favorites imported successfully.
el: Η εισαγωγή των αγαπημένων έγινε με επιτυχία.

en: Please select a valid favorite fields file.
el: Επιλέξτε ένα έγκυρο αρχείο αγαπημένων πεδίων.

en: Import a form
el: Εισαγωγή μιας φόρμας

en: Import Form
el: Εισαγωγή φόρμας

en: Export a form
el: Εξαγωγή μιας φόρμας

en: Export Form
el: Εξαγωγή φόρμας

en: Please select a form.
el: Επιλέξτε μια φόρμα.

en: Form Imported Successfully.
el: Η εισαγωγή της φόρμας έγινε με επιτυχία.

en: Please select a valid exported form file.
el: Επιλέξτε ένα έγκυρο αρχείο εξαχθείσας φόρμας.

en: Import / Export Submissions
el: Εισαγωγή / Εξαγωγή υποβολών

en: Date Settings
el: Ρυθμίσεις ημερομηνίας

en: General
el: Γενικά

en: General Settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Version
el: Έκδοση

en: Date Format
el: Μορφή Ημερομηνίας

en: Tries to follow the %sPHP date() function%s specifications, but not every format is supported.
el: Προσπαθεί να τηρήσει τις προδιαγραφές της %sσυνάρτησης PHP date()%s, αλλά δεν υποστηρίζεται κάθε μορφή.

en: Currency Symbol
el: Σύμβολο νομίσματος

en: reCAPTCHA Settings
el: Ρυθμίσεις reCAPTCHA

en: reCAPTCHA Site Key
el: Κλειδί ιστότοπου reCAPTCHA

en: Get a site key for your domain by registering  %shere%s
el: Αποκτήστε ένα κλειδί ιστότοπου για το domain σας, με την εγγραφή σας %sεδώ%s

en: reCAPTCHA Secret Key
el: Μυστικό κλειδί reCAPTCHA

en: reCAPTCHA Language
el: Γλώσσα reCAPTCHA

en: Language used by reCAPTCHA. To get the code for your language click %shere%s
el: Η γλώσσα που χρησιμοποιείται από το reCAPTCHA. Για να βρείτε τον κωδικό για τη γλώσσα σας, κάντε κλικ %sεδώ%s

en: If this box is checked, ALL Ninja Forms data will be removed from the database upon deletion. %sAll form and submission data will be unrecoverable.%s
el: Αν επιλεγεί αυτό το πλαίσιο, ΟΛΑ τα δεδομένα του Ninja Forms θα καταργηθούν από τη βάση δεδομένων μετά τη διαγραφή. %sΔεν θα υπάρχει η δυνατότητα ανάκτησης κανενός δεδομένου υποβολής.%s

en: Disable Admin Notices
el: Απενεργοποίηση ειδοποιήσεων διαχειριστή

en: Never see an admin notice on the dashboard from Ninja Forms. Uncheck to see them again.
el: Ρυθμίστε το ώστε να μην ξαναδείτε ποτέ μια ειδοποίηση διαχειριστή από το Ninja Forms. Καταργήστε την επιλογή του για να τις βλέπετε και πάλι.

en: This setting will COMPLETELY remove anything Ninja Forms related upon plugin deletion. This includes SUBMISSIONS and FORMS. It cannot be undone.
el: Αυτή η ρύθμιση θα καταργήσει ΕΝΤΕΛΩΣ όλα όσα σχετίζονται με το Ninja Forms μόλις διαγραφεί η προσθήκη. Σε αυτά περιλαμβάνονται οι ΥΠΟΒΟΛΕΣ και οι ΦΟΡΜΕΣ. Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Settings Saved
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν

en: Labels
el: Ετικέτες

en: Message Labels
el: Ετικέτες μηνυμάτων

en: Required Field Label
el: Ετικέτα απαιτούμενου πεδίου

en: Required field symbol
el: Σύμβολο απαιτούμενου πεδίου

en: Error message given if all required fields are not completed
el: Μήνυμα σφάλματος που εμφανίζεται αν δεν συμπληρωθούν όλα τα απαραίτητα πεδία

en: Required Field Error
el: Σφάλμα απαιτούμενου πεδίου

en: Anti-spam error message
el: Μήνυμα σφάλματος κατά των ανεπιθύμητων

en: Honeypot error message
el: Μήνυμα σφάλματος honeypot

en: Timer error message
el: Μήνυμα σφάλματος χρονοδιακόπτη

en: JavaScript disabled error message
el: Μήνυμα σφάλματος απενεργοποιημένης JavaScript

en: Please enter a valid email address
el: Εισαγάγετε μια έγκυρη διεύθυνση email

en: Processing Submission Label
el: Ετικέτα επεξεργασίας υποβολής

en: This message is shown inside the submit button whenever a user clicks "submit" to let them know it is processing.
el: Αυτό το μήνυμα εμφανίζεται μέσα στο κουμπί υποβολής όταν ένας χρήσης κάνει κλικ στην "Υποβολή", για να τον ενημερώσει ότι γίνεται η υποβολή.

en: Password Mismatch Label
el: Ετικέτα ασυμφωνίας κωδικού πρόσβασης

en: This message is shown to a user when non-matching values are placed in the password field.
el: Αυτό το μήνυμα εμφανίζεται σε έναν χρήστη όταν τοποθετούνται στο πεδίο κωδικού πρόσβασης τιμές που δεν ταιριάζουν μεταξύ τους.

en: Licenses
el: Άδειες χρήσης

en: Save & Activate
el: Αποθήκευση και ενεργοποίηση

en: Deactivate All Licenses
el: Απενεργοποίηση όλων των αδειών

en: To activate licenses for Ninja Forms extensions you must first %sinstall and activate%s the chosen extension. License settings will then appear below.
el: Για να ενεργοποιήσετε άδειες για επεκτάσεις του Ninja Forms, θα πρέπει πρώτα να κάνετε %sεγκατάσταση και ενεργοποίηση%s της επιλεγμένης επέκτασης. Στη συνέχεια, θα εμφανιστούν παρακάτω οι ρυθμίσεις αδειών.

en: Reset Forms Conversion
el: Επαναφορά μετατροπής φόρμας

en: Reset Form Conversion
el: Επαναφορά μετατροπής φόρμας

en: If your forms are "missing" after updating to 2.9, this button will attempt to reconvert your old forms to show them in 2.9.  All current forms will remain in the "All Forms" table.
el: Αν οι φόρμες σας "εξαφανίστηκαν" μετά την ενημέρωση στην έκδοση 2.9, αυτό το κουμπί θα επιχειρήσει να επαναλάβει τη μετατροπή των παλιών φορμών σας, ώστε να εμφανίζονται στην έκδοση 2.9.  Όλες οι τρέχουσες φόρμες θα παραμείνουν στον πίνακα "Όλες οι φόρμες".

en: All current forms will remain in the "All Forms" table. In some cases some forms may be duplicated during this process.
el: Όλες οι τρέχουσες φόρμες θα παραμείνουν στον πίνακα "Όλες οι φόρμες". Σε κάποιες περιπτώσεις, ίσως προκύψουν διπλότυπα ορισμένων φορμών κατά τη διάρκεια αυτής της διαδικασίας.

en: Admin Email
el: Email διαχειριστή

en: User Email
el: Email χρήστη

en: Ninja Forms needs to upgrade your form notifications, click %shere%s to start the upgrade.
el: Το Ninja Forms πρέπει να αναβαθμίσει τις ειδοποιήσεις φορμών σας, κάντε κλικ %sεδώ%s για να αρχίσει η αναβάθμιση.

en: Ninja Forms needs to update your email settings, click %shere%s to start the upgrade.
el: Το Ninja Forms πρέπει να ενημερώσει τις ρυθμίσεις email σας, κάντε κλικ %sεδώ%s για να αρχίσει η αναβάθμιση.

en: Ninja Forms needs to upgrade the submissions table, click %shere%s to start the upgrade.
el: Το Ninja Forms πρέπει να αναβαθμίσει τον πίνακα υποβολών, κάντε κλικ %sεδώ%s για να αρχίσει η αναβάθμιση.

en: Thank you for updating to version 2.7 of Ninja Forms. Please update any Ninja Forms extensions from
el: Σας ευχαριστούμε που ενημερώσατε το Ninja Forms στην έκδοση 2.7. Παρακαλούμε να ενημερώσετε τυχόν επεκτάσεις του Ninja Forms από

en: Your version of the Ninja Forms File Upload extension isn't compatible with version 2.7 of Ninja Forms. It needs to be at least version 1.3.5. Please update this extension at
el: Η έκδοσή σας της επέκτασης File Upload του Ninja Forms δεν είναι συμβατή με την έκδοση 2.7 του Ninja Forms. Πρέπει να είναι τουλάχιστον έκδοσης 1.3.5. Παρακαλούμε να ενημερώσετε αυτή την επέκταση στο

en: Your version of the Ninja Forms Save Progress extension isn't compatible with version 2.7 of Ninja Forms. It needs to be at least version 1.1.3. Please update this extension at
el: Η έκδοσή σας της επέκτασης Save Progress του Ninja Forms δεν είναι συμβατή με την έκδοση 2.7 του Ninja Forms. Πρέπει να είναι τουλάχιστον έκδοσης 1.1.3. Παρακαλούμε να ενημερώσετε αυτή την επέκταση στο

en: Updating Form Database
el: Γίνεται ενημέρωση της βάσης δεδομένων φορμών

en: Ninja Forms needs to upgrade your form settings, click %shere%s to start the upgrade.
el: Το Ninja Forms πρέπει να αναβαθμίσει τις ρυθμίσεις φορμών σας, κάντε κλικ %sεδώ%s για να αρχίσει η αναβάθμιση.

en: Ninja Forms Upgrade Processing
el: Ninja Forms - Γίνεται αναβάθμιση

en: Please %scontact support%s with the error seen above.
el: Παρακαλούμε %sεπικοινωνήστε με την υποστήριξη%s με το σφάλμα που εμφανίζεται παραπάνω.

en: Ninja Forms has completed all available upgrades!
el: Το Ninja Forms ολοκλήρωσε όλες τις διαθέσιμες αναβαθμίσεις!

en: Go to Forms
el: Μετάβαση στις Φόρμες

en: Ninja Forms Upgrade
el: Αναβάθμιση Ninja Forms

en: Upgrade
el: Αναβάθμιση

en: Upgrades Complete
el: Οι αναβαθμίσεις ολοκληρώθηκαν

en: Ninja Forms needs to process %s upgrade(s). This may take a few minutes to complete. %sStart Upgrade%s
el: Το Ninja Forms πρέπει να επεξεργαστεί %s την(τις) αναβάθμιση(εις). Ίσως χρειαστούν μερικά λεπτά μέχρι να ολοκληρωθεί. %sΈναρξη αναβάθμισης%s

en: Step %d of approximately %d running
el: Βήμα %d από περίπου %d σε εκτέλεση

en: Ninja Forms System Status
el: Κατάσταση συστήματος Ninja Forms

en: Strength indicator
el: Δείκτης ισχύος

en: Very weak
el: Πολύ ασθενές

en: Weak
el: Αδύναμος

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Strong
el: Δυνατό

en: Mismatch
el: Ασυμφωνία

en: - Select One
el: - Επιλέξτε ένα

en: If you are a human and are seeing this field, please leave it blank.
el: Αν είστε άνθρωπος και βλέπετε αυτό το πεδίο, παρακαλούμε αφήστε το κενό.

en: Fields marked with a * are required.
el: Τα πεδία που είναι επισημασμένα με * είναι υποχρεωτικά.

en: This is a required field.
el: Αυτό είναι απαιτούμενο πεδίο.

en: Please check required fields.
el: Παρακαλούμε ελέγξτε τα υποχρεωτικά πεδία.

en: Calculation
el: Υπολογισμός

en: Number of decimal places.
el: Αριθμός δεκαδικών ψηφίων

en: Textbox
el: Πλαίσιο κειμένου

en: Output calculation as
el: Έξοδος υπολογισμού ως

en: Label
el: Ετικέτα

en: Disable input?
el: Απενεργοποίηση εισόδου;

en: Use the following shortcode to insert the final calculation: [ninja_forms_calc]
el: Χρησιμοποιήστε τον παρακάτω σύντομο κωδικό για να εισαγάγετε τον τελικό υπολογισμό: [ninja_forms_calc]

en: You can enter calculation equations here using field_x where x is the ID of the field you want to use. For example, %sfield_53 + field_28 + field_65%s.
el: Μπορείτε να εισαγάγετε εξισώσεις υπολογισμού εδώ χρησιμοποιώντας το field_x όπου x είναι το αναγνωριστικό του πεδίου που θέλετε να χρησιμοποιήσετε. Για παράδειγμα, %sfield_53 + field_28 + field_65%s.

en: Complex equations can be created by adding parentheses: %s( field_45 * field_2 ) / 2%s.
el: Μπορείτε να δημιουργήσετε σύνθετες εξισώσεις προσθέτοντας παρενθέσεις: %s( field_45 * field_2 ) / 2%s.

en: Please use these operators: + - * /. This is an advanced feature. Watch out for things like division by 0.
el: Χρησιμοποιήστε τους εξής τελεστές: + - * /. Αυτό είναι ένα προηγμένο χαρακτηριστικό. Έχετε το νου σας για περιπτώσεις όπως η διαίρεση με το μηδέν.

en: Automatically Total Calculation Values
el: Αυτόματη άθροιση τιμών υπολογισμού

en: Specify Operations And Fields (Advanced)
el: Καθορισμός πράξεων και πεδίων (Προηγμένο)

en: Use An Equation (Advanced)
el: Χρήση εξίσωσης (Προηγμένο)

en: Calculation Method
el: Μέθοδος υπολογισμού

en: Field Operations
el: Πράξεις με πεδία

en: Add Operation
el: Πράξη πρόσθεσης

en: Advanced Equation
el: Προηγμένη εξίσωση

en: Calculation name
el: Όνομα υπολογισμού

en: This is the programmatic name of your field. Examples are: my_calc, price_total, user-total.
el: Αυτό είναι το προγραμματιστικό όνομα του πεδίου σας. Παραδείγματα: my_calc, price_total, user-total.

en: Default Value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Custom CSS Class
el: Προσαρμοσμένη κλάση CSS

en: - Select a Field
el: - Επιλέξτε ένα πεδίο

en: Checkbox
el: Πλαίσιο ελέγχου

en: Unchecked
el: Μη επιλεγμένο

en: Checked
el: Επιλεγμένο

en: Show This
el: Να εμφανιστεί αυτό

en: Hide This
el: Να κρυφτεί αυτό

en: Change Value
el: Αλλαγή τιμής

en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

en: Albania
el: Αλβανία

en: Algeria
el: Αλγερία

en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

en: Andorra
el: Ανδόρα

en: Angola
el: Αγκόλα

en: Anguilla
el: Ανγκουίλα

en: Antarctica
el: Ανταρκτική

en: Antigua And Barbuda
el: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Argentina
el: Αργεντινή

en: Armenia
el: Αρμενία

en: Aruba
el: Αρούμπα

en: Australia
el: Αυστραλία

en: Austria
el: Αυστρία

en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν

en: Bahamas
el: Μπαχάμες

en: Bahrain
el: Μπαχρέιν

en: Bangladesh
el: Μπανγκλαντές

en: Barbados
el: Μπαρμπάντος

en: Belarus
el: Λευκορωσία

en: Belgium
el: Βέλγιο

en: Belize
el: Μπελίσε

en: Benin
el: Μπενίν

en: Bermuda
el: Βερμούδες

en: Bhutan
el: Μπουτάν

en: Bolivia
el: Βολιβία

en: Bosnia And Herzegowina
el: Βοσνία-Ερζεγοβίνη

en: Botswana
el: Μποτσουάνα

en: Bouvet Island
el: Μπουβέ Νησί

en: Brazil
el: Βραζιλία

en: British Indian Ocean Territory
el: Βρετανικό Έδαφος του Ινδικού Ωκεανού

en: Brunei Darussalam
el: Μπρουνέι Νταρουσαλάμ

en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

en: Burkina Faso
el: Μπουρκίνα Φάσο

en: Burundi
el: Μπουρουντί

en: Cambodia
el: Καμπότζη

en: Cameroon
el: Καμερούν

en: Canada
el: Καναδάς

en: Cape Verde
el: Πράσινο Ακρωτήριο

en: Cayman Islands
el: Νησιά Κέιμαν

en: Central African Republic
el: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

en: Chad
el: Τσαντ

en: Chile
el: Χιλή

en: China
el: Κίνα

en: Christmas Island
el: Νήσος Χριστουγέννων

en: Cocos (Keeling) Islands
el: Νήσοι Κόκος

en: Colombia
el: Κολομβία

en: Comoros
el: Κόμορος

en: Congo
el: Κονγκό

en: Congo, The Democratic Republic Of The
el: Κονγκό, Δημοκρατία του

en: Cook Islands
el: Νήσοι Κουκ

en: Costa Rica
el: Κόστα Ρίκα

en: Cote D'Ivoire
el: Ακτή Ελεφαντοστού

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
el: Κροατία (Τοπική ονομασία: Hrvatska)

en: Cuba
el: Κούβα

en: Cyprus
el: Κύπρος

en: Czech Republic
el: Τσεχία

en: Denmark
el: Δανία

en: Djibouti
el: Τζιμπουτί

en: Dominica
el: Ντομίνικα

en: Dominican Republic
el: Δομινικανή Δημοκρατία

en: Timor-Leste (East Timor)
el: Timor-Leste (Ανατολικό Τιμόρ)

en: Ecuador
el: Εκουαδόρ

en: Egypt
el: Αίγυπτος

en: El Salvador
el: Ελ Σαλβαδόρ

en: Equatorial Guinea
el: Ισημερινή Γουινέα

en: Eritrea
el: Ερυθραία

en: Estonia
el: Εσθονία

en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

en: Falkland Islands (Malvinas)
el: Νησιά Φόκλαντ (Μαλβίνας)

en: Faroe Islands
el: Νήσοι Φερόε

en: Fiji
el: Φίτζι

en: Finland
el: Φινλανδία

en: France
el: Γαλλία

en: France, Metropolitan
el: Γαλλία, Μητροπολιτική

en: French Guiana
el: Γαλλική Γουιάνα

en: French Polynesia
el: Γαλλική Πολυνησία

en: French Southern Territories
el: Γαλλικά Νότια Εδάφη

en: Gabon
el: Γκαμπόν

en: Gambia
el: Γκάμπια

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Germany
el: Γερμανία

en: Ghana
el: Γκάνα

en: Gibraltar
el: Γιβραλτάρ

en: Greece
el: Ελλάδα

en: Greenland
el: Γροιλανδία

en: Grenada
el: Γρενάδα

en: Guadeloupe
el: Γουαδελούπη

en: Guam
el: Γκουάμ

en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

en: Guinea
el: Γουινέα

en: Guinea-Bissau
el: Γουϊνέα-Μπισάου

en: Guyana
el: Γουιάνα

en: Haiti
el: Αϊτή

en: Heard And Mc Donald Islands
el: Νησιά Χερντ και Μακντόναλντ

en: Holy See (Vatican City State)
el: Βατικανό

en: Honduras
el: Ονδούρα

en: Hong Kong
el: Χονγκ Κονγκ

en: Hungary
el: Ουγγαρία

en: Iceland
el: Ισλανδία

en: India
el: Ινδία

en: Indonesia
el: Ινδονησία

en: Iran (Islamic Republic Of)
el: Ιράν (Ισλαμική Δημοκρατία του)

en: Iraq
el: Ιράκ

en: Ireland
el: Ιρλανδία

en: Israel
el: Ισραήλ

en: Italy
el: Ιταλία

en: Jamaica
el: Τζαμάικα

en: Japan
el: Ιαπωνία

en: Jordan
el: Ιορδανία

en: Kazakhstan
el: Καζακστάν

en: Kenya
el: Κένυα

en: Kiribati
el: Κιριμπάτι

en: Korea, Democratic People's Republic Of
el: Κορέας (Λαϊκή Δημοκρατία της)

en: Korea, Republic Of
el: Κορέας (Δημοκρατία της)

en: Kuwait
el: Κουβέιτ

en: Kyrgyzstan
el: Κιργιστάν

en: Lao People's Democratic Republic
el: Λαϊκή Δημοκρατία του Λάο

en: Latvia
el: Λετονία

en: Lebanon
el: Λίβανος

en: Lesotho
el: Λεσότο

en: Liberia
el: Λιβερία

en: Libyan Arab Jamahiriya
el: Λιβυκή Αραβική Τζαμαχιρία

en: Liechtenstein
el: Λιχτενστάιν

en: Lithuania
el: Λιθουανία

en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

en: Macau
el: Μακάο

en: Macedonia, Former Yugoslav Republic Of
el: Μακεδονίας, Πρώην Γιουγκοσλαβική Δημοκρατία της

en: Madagascar
el: Μαδαγασκάρη

en: Malawi
el: Μαλάουι

en: Malaysia
el: Μαλαισία

en: Maldives
el: Μαλδίβες

en: Mali
el: Μάλι

en: Malta
el: Μάλτα

en: Marshall Islands
el: Νήσοι Μάρσαλ

en: Martinique
el: Μαρτινίκα

en: Mauritania
el: Μαυριτανία

en: Mauritius
el: Μαυρίκιος

en: Mayotte
el: Μαγιότ

en: Mexico
el: Μεξικό

en: Micronesia, Federated States Of
el: Μικρονησία, Ομόσπονδες Πολιτείες

en: Moldova, Republic Of
el: Μολδαβίας (Δημοκρατία της)

en: Monaco
el: Μονακό

en: Mongolia
el: Μογγολία

en: Montenegro
el: Μαυροβούνιο

en: Montserrat
el: Μοντσερά

en: Morocco
el: Μαρόκο

en: Mozambique
el: Μοζαμβίκη

en: Myanmar
el: Μιανμάρ

en: Namibia
el: Ναμίμπια

en: Nauru
el: Ναουρού

en: Nepal
el: Νεπάλ

en: Netherlands
el: Ολλανδία

en: Netherlands Antilles
el: Ολλανδικές Αντίλλες

en: New Caledonia
el: Νέα Καληδονία

en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

en: Nicaragua
el: Νικαράγουα

en: Niger
el: Νίγηρας

en: Nigeria
el: Νιγηρία

en: Niue
el: Νιούε

en: Norfolk Island
el: Νήσος Νόρφολκ

en: Northern Mariana Islands
el: Βόρειες Μαριάνες Νήσοι

en: Norway
el: Νορβηγία

en: Oman
el: Ομάν

en: Pakistan
el: Πακιστάν

en: Palau
el: Παλάου

en: Panama
el: Παναμάς

en: Papua New Guinea
el: Παπούα Νέα Γουινέα

en: Paraguay
el: Παραγουάη

en: Peru
el: Περού

en: Philippines
el: Φιλιππίνες

en: Pitcairn
el: Πίτκαιρν

en: Poland
el: Πολωνία

en: Portugal
el: Πορτογαλία

en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

en: Qatar
el: Κατάρ

en: Reunion
el: Ρεουνιόν

en: Romania
el: Ρουμανία

en: Russian Federation
el: Ρωσία

en: Rwanda
el: Ρουάντα

en: Saint Kitts And Nevis
el: Άγιος Χριστόφορος (Σαιντ Κιτς) και Νέβις

en: Saint Lucia
el: Αγία Λουκία

en: Saint Vincent And The Grenadines
el: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

en: Samoa
el: Σαμόα

en: San Marino
el: Σαν Μαρίνο

en: Sao Tome And Principe
el: Άγ. Θωμάς και Πρίγκιπας (Σάο Τομέ και Πρίντσιπε)

en: Saudi Arabia
el: Σαουδική Αραβία

en: Senegal
el: Σενεγάλη

en: Serbia
el: Σερβία

en: Seychelles
el: Σεϋχέλλες

en: Sierra Leone
el: Σιέρα Λεόνε

en: Singapore
el: Σιγκαπούρη

en: Slovakia (Slovak Republic)
el: Σλοβακία (Σλοβακική Δημοκρατία)

en: Slovenia
el: Σλοβενία

en: Solomon Islands
el: Νησιά Σολομώντα

en: Somalia
el: Σομαλία

en: South Africa
el: Νότια Αφρική

en: South Georgia, South Sandwich Islands
el: Νότια Γεωργία, Νότια Νησιά Σάντουιτς

en: Spain
el: Ισπανία

en: Sri Lanka
el: Σρι Λάνκα

en: St. Helena
el: Αγ. Ελένη

en: St. Pierre And Miquelon
el: Άγ. Πέτρος (Σεν Πιέρ) και Μικελόν

en: Sudan
el: Σουδάν

en: Suriname
el: Σουρινάμ

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
el: Νησιά Σβάλμπαρντ και Γιαν Μάγεν

en: Swaziland
el: Σουαζιλάνδη

en: Sweden
el: Σουηδία

en: Switzerland
el: Ελβετία

en: Syrian Arab Republic
el: Αραβική Δημοκρατία της Συρίας

en: Taiwan
el: Ταϊβάν

en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

en: Tanzania, United Republic Of
el: Τανζανίας, Ηνωμένη Δημοκρατία της

en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

en: Togo
el: Τόγκο

en: Tokelau
el: Τοκελάου

en: Tonga
el: Τόνγκα

en: Trinidad And Tobago
el: Τρινιντάντ και Τομπάγκο

en: Tunisia
el: Τυνησία

en: Turkey
el: Τουρκία

en: Turkmenistan
el: Τουρκμενιστάν

en: Turks And Caicos Islands
el: Νησιά Ταρκ και Κάικος

en: Tuvalu
el: Τουβαλού

en: Uganda
el: Ουγκάντα

en: Ukraine
el: Ουκρανία

en: United Arab Emirates
el: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: United Kingdom
el: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United States
el: Η.Π.Α.

en: United States Minor Outlying Islands
el: Μικρά απομονωμένα νησιά Ηνωμένων Πολιτειών

en: Uruguay
el: Ουρουγουάη

en: Uzbekistan
el: Ουζμπεκιστάν

en: Vanuatu
el: Βανουάτου

en: Venezuela
el: Βενεζουέλα

en: Viet Nam
el: Βιετνάμ

en: Virgin Islands (British)
el: Παρθένοι Νήσοι (Βρετανίας)

en: Virgin Islands (U.S.)
el: Παρθένα νησιά (ΗΠΑ)

en: Wallis And Futuna Islands
el: Νησιά Ουόλις και Φουτούνα

en: Western Sahara
el: Δυτική Σαχάρα

en: Yemen
el: Υεμένη

en: Yugoslavia
el: Γιουγκοσλαβία

en: Zambia
el: Ζάμπια

en: Zimbabwe
el: Ζιμπάμπουε

en: Country
el: Χώρα

en: Default Country
el: Προεπιλεγμένη χώρα

en: Use a custom first option
el: Χρήση προσαρμοσμένης πρώτης επιλογής

en: Custom first option
el: Προσαρμοσμένη πρώτη επιλογής

en: South Sudan
el: Νότιο Σουδάν

en: Credit Card
el: Πιστωτική Κάρτα

en: Card Number Label
el: Ετικέτα αριθμού κάρτας

en: Card Number
el: Αριθμός Κάρτας

en: Card Number Description
el: Περιγραφή αριθμού κάρτας

en: The (typically) 16 digits on the front of your credit card.
el: Τα (συνήθως) 16 ψηφία στην πρόσθια πλευρά της πιστωτικής κάρτας σας.

en: Card CVC Label
el: Ετικέτα CVC κάρτας

en: CVC
el: Κωδικός Επαλήθευσης Κάρτας (3-ψήφιο νούμερο στο πίσω μέρος της κάρτας σας)

en: Card CVC Description
el: Περιγραφή CVC κάρτας

en: The 3 digit (back) or 4 digit (front) value on your card.
el: Η 3ψήφια (πίσω) ή 4ψήφια (εμπρός) τιμή στην κάρτα σας.

en: Card Name Label
el: Ετικέτα ονόματος κάρτας

en: Name on the card
el: Όνομα στην κάρτα

en: Card Name Description
el: Περιγραφή ονόματος κάρτας

en: The name printed on the front of your credit card.
el: Το όνομα που αναγράφεται στην πρόσθια πλευρά της πιστωτικής κάρτας σας.

en: Card Expiry Month Label
el: Ετικέτα μήνα λήξης κάρτας

en: Expiration month (MM)
el: Μήνας λήξης (MM)

en: Card Expiry Month Description
el: Περιγραφή μήνα λήξης κάρτας

en: The month your credit card expires, typically on the front of the card.
el: Ο μήνας λήξης της πιστωτικής κάρτας σας, συνήθως στην πρόσθια πλευρά της κάρτας.

en: Card Expiry Year Label
el: Ετικέτα έτους λήξης κάρτας

en: Expiration year (YYYY)
el: Έτος λήξης (ΕΕΕΕ)

en: Card Expiry Year Description
el: Περιγραφή έτους λήξης κάρτας

en: The year your credit card expires, typically on the front of the card.
el: Το έτος λήξης της πιστωτικής κάρτας σας, συνήθως στην πρόσθια πλευρά της κάρτας.

en: Text
el: Κείμενο

en: Text Element
el: Στοιχείο κειμένου

en: Hidden Field
el: Κρυφό πεδίο

en: User ID (If logged in)
el: Αναγν. χρήστη (Αν είναι συνδεδεμένος)

en: User Firstname (If logged in)
el: Όνομα χρήστη (Αν είναι συνδεδεμένος)

en: User Lastname (If logged in)
el: Επώνυμο χρήστη (Αν είναι συνδεδεμένος)

en: User Display Name (If logged in)
el: Όνομα οθόνης χρήστη (Αν είναι συνδεδεμένος)

en: User Email (If logged in)
el: Email χρήστη (Αν είναι συνδεδεμένος)

en: Post / Page ID (If available)
el: Δημοσίευση / Αναγν. σελίδας (Αν διατίθενται)

en: Post / Page Title (If available)
el: Δημοσίευση / Τίτλος σελίδας (Αν διατίθενται)

en: Post / Page URL (If available)
el: Δημοσίευση / URL σελίδας (Αν διατίθενται)

en: Today's Date
el: Σημερινή ημερομηνία

en: Querystring Variable
el: Μεταβλητή Querystring

en: This keyword is reserved by WordPress. Please try another.
el: Αυτή η λέξη-κλειδί έχει δεσμευτεί από το WordPress. Δοκιμάστε κάποια άλλη.

en: Is this an email address?
el: Είναι διεύθυνση email;

en: If this box is checked, Ninja Forms will validate this input as an email address.
el: Αν αυτό το πλαίσιο είναι επιλεγμένο, το Ninja Forms θα επικυρώσει αυτή την είσοδο ως διεύθυνση email.

en: Send a copy of the form to this address?
el: Να αποσταλεί αντίγραφο της φόρμας σε αυτή τη διεύθυνση;

en: If this box is checked, Ninja Forms will send a copy of this form (and any messages attached) to this address.
el: Αν αυτό το πλαίσιο είναι επιλεγμένο, το Ninja Forms θα στείλει ένα αντίγραφο αυτής της φόρμας (και τυχόν συνημμένα μηνύματα) σε αυτή τη διεύθυνση.

en: hr
el: ώρα

en: List
el: Λίστα

en: This is the user's state
el: Αυτή είναι η κατάσταση του χρήστη

en: Selected Value
el: Επιλεγμένη τιμή

en: Add Value
el: Προσθήκη τιμής

en: Remove Value
el: Αφαίρεση τιμής

en: Calc
el: Υπολ.

en: Dropdown
el: Αναπτυσσόμενο μενού επιλογής

en: Radio
el: Ραδιόφωνο

en: Checkboxes
el: Πλαίσια ελέγχου

en: Multi-Select
el: Πολλαπλή επιλογή

en: List Type
el: Τύπος λίστας

en: Multi-Select Box Size
el: Μέγεθος πλαισίου πολλαπλών επιλογών

en: Import List Items
el: Εισαγωγή στοιχείων λίστας

en: Show list item values
el: Εμφάνιση τιμών στοιχείων λίστας

en: Import
el: Εισαγωγή

en: To use this feature, you can paste your CSV into the textarea above.
el: Για να χρησιμοποιήσετε αυτό το χαρακτηριστικό, μπορείτε να επικολλήσετε το CSV σας στην περιοχή κειμένου παραπάνω.

en: The format should look like the following:
el: Η μορφή πρέπει να είναι η εξής:

en: Label,Value,Calc
el: Ετικέτα,Τιμή,Υπολ.

en: If you want to send an empty value or calc, you should use '' for those.
el: Αν θέλετε να στείλετε μια κενή τιμή ή υπολ., θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε '' για αυτές.

en: Selected
el: Επιλεγμένα

en: Number
el: Αριθμός

en: Minimum Value
el: Ελάχιστη τιμή

en: Maximum Value
el: Μέγιστη τιμή

en: Step (amount to increment by)
el: Βήμα (ποσότητα αύξησης)

en: Organizer
el: Οργάνωση

en: Password
el: Κωδικός

en: Use this as a registration password field
el: Χρησιμοποιήστε το ως πεδίο κωδικού πρόσβασης εγγραφής

en: If this box is checked, both password and re-password textboxes will be output.
el: Αν αυτό το πλαίσιο είναι επιλεγμένο, τα πλαίσια κωδικού πρόσβασης και επιβεβαίωσης κωδικού πρόσβασης θα είναι έξοδος.

en: Re-enter Password Label
el: Ετικέτα επιβεβαίωσης κωδικού πρόσβασης

en: Re-enter Password
el: Επιβεβαίωση κωδικού πρόσβασης

en: Show Password Strength Indicator
el: Εμφάνιση δείκτη ισχύος κωδικού πρόσβασης

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
el: Συμβουλή: Ο κωδικός πρόσβασης πρέπει να αποτελείται τουλάχιστον από επτά χαρακτήρες. Για να τον κάνετε πιο ισχυρό, χρησιμοποιήστε και πεζά και κεφαλαία γράμματα, αριθμούς και σύμβολα όπως ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Passwords do not match
el: Οι κωδικοί πρόσβασης δεν αντιστοιχούν

en: Star Rating
el: Βαθμολογία με αστέρια

en: Number of stars
el: Αριθμός αστεριών

en: reCAPTCHA
el: Επανάληψη CAPTCHA

en: Confirm that you are not a bot
el: Επιβεβαιώστε ότι δεν είστε ρομπότ

en: Please complete the captcha field
el: Παρακαλείστε να συμπληρώσετε το πεδίο captcha

en: Please make sure you have entered your Site & Secret keys correctly
el: Βεβαιωθείτε ότι έχετε εισαγάγει σωστά το κλειδί για τον ιστότοπο και το μυστικό κλειδί

en: Captcha mismatch. Please enter the correct value in captcha field
el: Ασυμφωνία captcha. Εισαγάγετε τη σωστή τιμή στο πεδίο captcha

en: Anti-Spam
el: Καταπολέμηση ανεπιθύμητης αλληλογραφίας

en: Spam Question
el: Ερώτηση για την ανεπιθύμητη αλληλογραφία

en: Spam Answer
el: Απάντηση για την ανεπιθύμητη αλληλογραφία

en: Submit
el: Υποβολή

en: Tax
el: Φόρος

en: Tax Percentage
el: Ποσοστιαίος φόρος

en: Should be entered as a percentage. e.g. 8.25%, 4%
el: Πρέπει να εισαχθεί ως ποσοστό. Π.χ. 8,25%, 4%

en: Textarea
el: Περιοχή κειμένου

en: Show Rich Text Editor
el: Εμφάνιση επεξεργαστή εμπλουτισμένου κειμένου

en: Show Media Upload Button
el: Εμφάνιση του κουμπιού Φόρτωση πολυμέσων

en: Disable Rich Text Editor on Mobile
el: Απενεργοποίηση του επεξεργαστή εμπλουτισμένου κειμένου στο κινητό

en: Validate as an email address? (Field must be required)
el: Να επικυρωθεί ως διεύθυνση email; (Το πεδίο πρέπει να είναι υποχρεωτικό)

en: Disable Input
el: Απενεργοποίηση εισόδου

en: Datepicker
el: Επιλογέας ημερομηνίας

en: Phone - (555) 555-5555
el: Τηλέφωνο - (555) 555-5555

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Custom Mask Definition
el: Ορισμός προσαρμοσμένης μάσκας

en: Help
el: Βοήθεια

en: Timed Submit
el: Χρονομετρημένη υποβολή

en: Submit button text after timer expires
el: Υποβολή του κειμένου του κουμπιού αφού λήξει η χρονομέτρηση

en: Please wait %n seconds
el: Παρακαλούμε περιμένετε %n δευτερόλεπτα

en: %n will be used to signify the number of seconds
el: Το %n θα χρησιμοποιείται για να δηλώνει τον αριθμό των δευτερολέπτων

en: Number of seconds for countdown
el: Αριθμός δευτερολέπτων για αντίστροφη μέτρηση

en: This is how long a user must wait to submit the form
el: Είναι το χρονικό διάστημα που πρέπει να περιμένει ένας χρήστης για να υποβάλει τη φόρμα

en: If you are a human, please slow down.
el: Αν είστε άνθρωπος, παρακαλείστε να επιβραδύνετε.

en: You need JavaScript to submit this form. Please enable it and try again.
el: Χρειάζεστε το JavaScript για να υποβάλετε αυτή τη φόρμα. Ενεργοποιήστε την και προσπαθήστε πάλι.

en: List Field Mapping
el: Αντιστοίχιση πεδίων λίστας

en: Interest Groups
el: Ομάδες ενδιαφέροντος

en: Single
el: Ενιαίος

en: Multiple
el: Πολλαπλά

en: Lists
el: Λίστες μελών που θα χρησιμοποιηθούν

en: refresh
el: ανανέωση

en: Metabox
el: Μετα-πλαίσιο

en: Submission Metabox
el: Μετα-πλαίσιο υποβολής

en: User Meta (if logged in)
el: Μετα-πληροφορίες χρήστη (Αν είναι συνδεδεμένος)

en: Collect Payment
el: Συλλογή πληρωμής

en: No forms found.
el: Δεν βρέθηκαν φόρμες.

en: Date Created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: title
el: τίτλος

en: updated
el: ενημερώθηκε

en: Go get a life, script kiddies
el: Η προσπάθειά σας απέτυχε

en: Parent Item:
el: Γονικό στοιχείο:

en: All Items
el: Όλα τα στοιχεία

en: Add New Item
el: Προσθήκη νέου στοιχείου

en: New Item
el: Δημιουργία στοιχείου

en: Edit Item
el: Επεξεργασία στοιχείου

en: Update Item
el: Ενημέρωση στοιχείου

en: View Item
el: Προβολή στοιχείου

en: Search Item
el: Αναζήτηση στοιχείου

en: Not found in Trash
el: Δεν βρέθηκε στον Κάδο Ανακύκλωσης

en: Form Submissions
el: Υποβολές φορμών

en: Submission Info
el: Πληροφορίες υποβολής

en: Add New Form
el: Προσθήκη νέας φόρμας

en: Form Template Import Error.
el: Σφάλμα εισαγωγής προτύπου φόρμας.

en: Fields
el: Πεδία

en: There uploaded file is not a valid format.
el: Το αρχείο που αποστάλθηκε δεν έχει έγκυρη μορφή.

en: Invalid Form Upload.
el: Αποστολή μη έγκυρης φόρμας.

en: Import Forms
el: Εισαγωγή φορμών

en: Export Forms
el: Εξαγωγή φορμών

en: Equation (Advanced)
el: Εξίσωση (Προηγμένο)

en: Operations and Fields (Advanced)
el: Πράξεις και πεδία (Προηγμένο)

en: Auto-Total Fields
el: Αυτόματες αθροίσεις πεδίων

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
el: Το αρχείο υπερβαίνει το όριο <code>upload_max_filesize</code> του <code>php.ini</code>.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
el: Το αρχείο υπερβαίνει το όριο <em>MAX_FILE_SIZE</em> που έχει οριστεί στη φόρμα HTML.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
el: Το αρχείο μεταφορτώθηκε μόνο εν μέρει.

en: No file was uploaded.
el: Δεν μεταφορτώθηκε αρχείο.

en: Missing a temporary folder.
el: Λείπει ένας προσωρινός φάκελος.

en: Failed to write file to disk.
el: Απέτυχε η εγγραφή στο δίσκο.

en: File upload stopped by extension.
el: Η μεταφόρτωση διακόπηκε από επέκταση της PHP.

en: Unknown upload error.
el: Άγνωστο σφάλμα φόρτωσης.

en: File Upload Error
el: Σφάλμα αποστολής αρχείων

en: Add-On Licenses
el: Πρόσθετες άδειες χρήσης

en: Migrations and Mock Data complete.
el: Οι μεταφορές και τα πλασματικά δεδομένα ολοκληρώθηκαν.

en: View Forms
el: Προβολή φορμών

en: Save Settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Server IP Address
el: Διεύθυνση IP του server

en: Host Name
el: Όνομα κεντρικού υπολογιστή

en: Append a Ninja Forms
el: Επισύναψη Ninja Forms

en: Form Not Found
el: Η φόρμα δεν βρέθηκε

en: Field Not Found
el: Το πεδίο δεν βρέθηκε

en: An unexpected error occurred.
el: Ενα απρόσμενο λάθος συνέβει.

en: Preview does not exist.
el: Δεν υπάρχει προεπισκόπηση.

en: Payment Gateways
el: Πύλες Πληρωμής

en: Payment Total
el: Σύνολο πληρωμών

en: Hook Tag
el: Αγκίστρωση ετικέτας

en: Email address or search for a field
el: Διεύθυνση email ή αναζήτηση ενός πεδίου

en: Subject Text or seach for a field
el: Κείμενο θέματος ή αναζήτηση ενός πεδίου

en: Attach CSV
el: Επισύναψη CSV

en: URL
el: Διεύθυνση URL

en: Label Here
el: Ετικέτα εδώ

en: Help Text Here
el: Κείμενο βοήθειας εδώ

en: Enter the label of the form field. This is how users will identify individual fields.
el: Εισαγάγετε την ετικέτα του πεδίου φόρμας. Με αυτόν τον τρόπο οι χρήστες θα αναγνωρίζουν τα μεμονωμένα πεδία.

en: Form Default
el: Προεπιλογή φόρμας

en: Hidden
el: Κρυφή

en: Select the position of your label relative to the field element itself.
el: Επιλέξτε τη θέση της ετικέτας σας σε σχέση με το ίδιο το στοιχείο πεδίου.

en: Required Field
el: Απαιτούμενο πεδίο

en: Ensure that this field is completed before allowing the form to be submitted.
el: Βεβαιωθείτε ότι αυτό το πεδίο έχει συμπληρωθεί πριν επιτρέψετε να υποβληθεί η φόρμα.

en: Number Options
el: Αριθμητικές επιλογές

en: Min
el: Ελάχιστη

en: Max
el: Μέγιστη

en: Step
el: Βήμα

en: Options
el: Ρυθμίσεις

en: One
el: Ένας

en: one
el: ένα

en: Two
el: Δύο

en: two
el: δύο

en: Three
el: Τρία

en: three
el: τρεις

en: Calc Value
el: Τιμή Υπολ.

en: Restricts the kind of input your users can put into this field.
el: Περιορίζει το είδος των δεδομένων που οι χρήστες σας μπορούν να εισάγουν σε αυτό το πεδίο.

en: none
el: τίποτα

en: US Phone
el: Τηλέφωνο στις ΗΠΑ

en: custom
el: προσαρμοσμένο

en: Custom Mask
el: Προσαρμοσμένη μάσκα

en: <ul>
                                <li>a - Represents an alpha character (A-Z,a-z) - Only allows letters to be entered. </li>
                                <li>9 - Represents a numeric character (0-9) - Only allows numbers to be entered.</li>
                                <li>* - Represents an alphanumeric character (A-Z,a-z,0-9) - This allows both numbers and
                                letters to be entered.</li>
                            </ul>
el: <ul>
                                <li>a - Αναπαριστά έναν χαρακτήρα του λατινικού αλφαβήτου (A-Z,a-z) - Επιτρέπει μόνο την εισαγωγή λατινικών χαρακτήρων</li> 
                                <li>9 - Αναπαριστά έναν αριθμητικό χαρακτήρα (0-9) - Επιτρέπει μόνο την εισαγωγή αριθμών.</li>
                                <li>* - Αναπαριστά έναν αλφαριθμητικό χαρακτήρα  (A-Z,a-z,0-9) - Επιτρέπει την εισαγωγή και αριθμών και
                                λατινικών χαρακτήρων</li>
                            </ul>

en: Limit Input to this Number
el: Περιορισμός εισόδου σε αυτόν τον αριθμό

en: Character(s)
el: Χαρακτήρας(ες)

en: Word(s)
el: Λέξη(εις)

en: Text to Appear After Counter
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται μετά τον μετρητή

en: Character(s) left
el: Χαρακτήρας(ες) απέμεινε(αν)

en: Enter text you would like displayed in the field before a user enters any data.
el: Εισαγάγετε το κείμενο που θέλετε να εμφανίζεται στο πεδίο πριν εισαχθούν δεδομένα από το χρήστη.

en: Custom Class Names
el: Προσαρμοσμένα ονόματα κλάσεων

en: Container
el: Περιέκτης

en: Adds an extra class to your field wrapper.
el: Προσθέτει μία επιπλέον κλάση στο περιτύλιγμα πεδίου σας.

en: Element
el: Στοιχείο

en: Adds an extra class to your field element.
el: Προσθέτει μία επιπλέον κλάση στο στοιχείο πεδίου σας.

en: YYYY-MM-DD
el: ΕΕΕΕ-ΜΜ-ΗΗ

en: Friday, November 18, 2019
el: Παρασκευή, 18 Νοεμβρίου 2019

en: Default To Current Date
el: Προεπιλογή στην τρέχουσα ημερομηνία

en: Number of seconds for timed submit.
el: Αριθμός δευτερολέπτων για χρονομετρημένη υποβολή.

en: Field Key
el: Κλειδί πεδίου

en: Creates a unique key to identify and target your field for custom development.
el: Δημιουργεί ένα μοναδικό κλειδί για τον εντοπισμό και τη στόχευση του πεδίου σας για προσαρμοσμένη ανάπτυξη.

en: Label used when viewing and exporting submissions.
el: Η ετικέτα που χρησιμοποιείται κατά την προβολή και εξαγωγή υποβολών.

en: Shown to users as a hover.
el: Εμφανίζεται στους χρήστες ως καταδεικτικό.

en: Description
el: Περιγραφή

en: Sort as Numeric
el: Ταξινόμηση ως αριθμητικό

en: This column in the submissions table will sort by number.
el: Αυτή η στήλη στον πίνακα υποβολών θα ταξινομείται αριθμητικά.

en: Number of seconds for the countdown
el: Αριθμός δευτερολέπτων για την αντίστροφη μέτρηση

en: Use this as a reistration password field. If this box is check, both
                            password and re-password textboxes will be output
el: Χρησιμοποιήστε το ως πεδίο κωδικού πρόσβασης εγγραφής. Αν αυτό το πλαίσιο είναι επιλεγμένο, τα πλαίσια κωδικού πρόσβασης και επανάληψης κωδικού πρόσβασης θα είναι έξοδος

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Allows rich text input.
el: Επιτρέπει την είσοδο εμπλουτισμένου κειμένου.

en: Processing Label
el: Επεξεργασία ετικέτας

en: Checked Calculation Value
el: Επιλεγμένη τιμή υπολογισμού

en: This number will be used in calculations if the box is checked.
el: Αυτός ο αριθμός θα χρησιμοποιηθεί σε υπολογισμούς αν το πλαίσιο είναι επιλεγμένο.

en: Unchecked Calculation Value
el: Μη επιλεγμένη τιμή υπολογισμού

en: This number will be used in calculations if the box is unchecked.
el: Αυτός ο αριθμός θα χρησιμοποιηθεί σε υπολογισμούς αν το πλαίσιο δεν είναι επιλεγμένο.

en: Display This Calculation Variable
el: Εμφάνιση αυτής της μεταβλητής υπολογισμού

en: - Select a Variable
el: - Επιλέξτε μια μεταβλητή

en: Price
el: Τιμή

en: Use Quantity
el: Χρήση ποσότητας

en: Allows users to choose more than one of this product.
el: Επιτρέπει στους χρήστες να επιλέγουν περισσότερα του ενός από αυτό το προϊόν.

en: Product Type
el: Τύπο προϊόντος

en: Single Product (default)
el: Μονό προϊόν (προεπιλογή)

en: Multi Product - Dropdown
el: Πολλαπλό προϊόν - Αναπτυσσόμενη λίστα

en: Multi Product - Choose Many
el: Πολλαπλό προϊόν - Επιλογή πολλών

en: Multi Product - Choose One
el: Πολλαπλό προϊόν - Επιλογή ενός

en: User Entry
el: Καταχώρηση χρήστη

en: Cost
el: Κόστος

en: Cost Options
el: Επιλογές κόστους

en: Single Cost
el: Μονό κόστος

en: Cost Dropdown
el: Αναπτυσσόμενη λίστα κόστους

en: Cost Type
el: Τύπος κόστους

en: Product
el: Προϊόν

en: - Select a Product
el: - Επιλέξτε ένα προϊόν

en: Answer
el: Απάντηση

en: A case sensitive answer to help prevent spam submissions of your form.
el: Μια απάντηση με διάκριση κεφαλαίων-πεζών που βοηθά στην πρόληψη ανεπιθύμητων υποβολών της φόρμας σας.

en: Taxonomy
el: Ταξινομία

en: Add New Terms
el: Προσθήκη νέων όρων

en: This is a user's state.
el: Αυτή είναι η κατάσταση ενός χρήστη.

en: Used for marking a field for processing.
el: Χρησιμοποιείται για την επισήμανση ενός πεδίου για επεξεργασία.

en: Saved Fields
el: Αποθηκευμένα πεδία

en: Common Fields
el: Κοινά πεδία

en: User Information Fields
el: Πεδία πληροφοριών χρήστη

en: Pricing Fields
el: Πεδία τιμολόγησης

en: Layout Fields
el: Πεδία διάταξης

en: Miscellaneous Fields
el: Διάφορα πεδία

en: Your form has been successfully submitted.
el: Η υποβολή της φόρμας σας ήταν επιτυχής.

en: Ninja Forms Submission
el: Υποβολή φορμών Ninja

en: Save Submission
el: Αποθήκευση υποβολής

en: Variable Name
el: Όνομα μεταβλητή

en: Equation
el: Εξομοίωση

en: Default Label Position
el: Προεπιλεγμένη θέση ετικέτας

en: Form Key
el: Κλειδί φόρμας

en: Programmatic name that can be used to reference this form.
el: Προγραμματιστικό όνομα με το οποίο μπορεί να γίνεται αναφορά σε αυτή τη φόρμα.

en: Add Submit Button
el: Προσθήκη κουμπιού υποβολής

en: We've noticed that don't have a submit button on your form. We can add one for your automatically.
el: Παρατηρήσαμε ότι δεν έχετε κουμπί υποβολής στη φόρμα σας. Μπορούμε να προσθέσουμε εμείς ένα αυτόματα.

en: Logged In
el: Συνδέθηκε

en: Does apply to form preview.
el: Ισχύει για την προεπισκόπηση φόρμας.

en: Submission Limit
el: Όριο υποβολών

en: Does NOT apply to form preview.
el: ΔΕΝ ισχύει για την προεπισκόπηση φόρμας.

en: Display Settings
el: Προβολή Ρυθμίσεων

en: Calculations
el: Υπολογισμοί

en: Price:
el: Τιμή:

en: Quantity:
el: Ποσότητα:

en: Add
el: Προσθήκη

en: Open in new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: If you are a human seeing this field, please leave it empty.
el: Αν είστε άνθρωπος και βλέπετε αυτό το πεδίο, αφήστε το κενό.

en: Available
el: Διαθέσιμος

en: Please enter a valid email address!
el: Καταχωρήστε μια έγκυρη διεύθυνση email!

en: These fields must match!
el: Αυτά τα παιδιά πρέπει να συμφωνούν!

en: Number Min Error
el: Σφάλμα ελάχιστου αριθμού

en: Number Max Error
el: Σφάλμα μέγιστου αριθμού

en: Please increment by
el: Αυξήστε κατά

en: Insert Link
el: Εισαγωγή συνδέσμου

en: Insert Media
el: Εισαγωγή πολυμέσων

en: Please correct errors before submitting this form.
el: Διορθώστε τα σφάλματα πριν υποβάλετε αυτή τη φόρμα.

en: Honeypot Error
el: Σφάλμα honeypot

en: File Upload in Progress.
el: Η αποστολή αρχείου είναι σε εξέλιξη.

en: FILE UPLOAD
el: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΡΧΕΙΟΥ

en: All Fields
el: Όλα τα πεδία

en: Sub Sequence
el: Δευτερεύουσα αλληλουχία

en: Post ID
el: Αναγνωριστικό άρθρου

en: Post Title
el: Τίτλος άρθρου

en: Post URL
el: URL άρθρου

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: First Name
el: 'Ονομα

en: Last Name
el: Επώνυμο

en: Display Name
el: Προβολή Ονόματος

en: Opinionated Styles
el: Επίμονα στυλ

en: Light
el: Απαλό

en: Dark
el: Σκούρο

en: Use default Ninja Forms styling conventions.
el: Χρήση των προεπιλεγμένων συμβάσεων στυλ του Ninja Forms.

en: Rollback
el: Επαναφορά σε προηγούμενη έκδοση

en: Rollback to v2.9.x
el: Επαναφορά στην έκδοση v2.9.x

en: Rollback to the most recent 2.9.x release.
el: Επαναφορά στην πιο πρόσφατη έκδοση 2.9.x.

en: reCaptcha Settings
el: Ρυθμίσεις reCaptcha

en: reCAPTCHA Theme
el: Θέμα reCAPTCHA

en: Rich Text Editor (RTE)
el: Επεξεργασία εμπλουτισμένου κειμένου (RTE)

en: Advanced
el: Σύνθετη

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Blank Forms
el: Κενές φόρμες

en: Contact Me
el: Επικοινωνήστε μαζί μου

en: Mock Success Message Action
el: Ενέργεια μηνύματος πλασματικής επιτυχίας

en: Thank you {field:name} for filling out my form!
el: Σας ευχαριστούμε {field:name} που συμπληρώσατε τη φόρμα!

en: Mock Email Action
el: Πλασματική ενέργεια email

en: This is an email action.
el: Αυτή δεν είναι ενέργεια email.

en: Hello, Ninja Forms!
el: Γεια σας, Ninja Forms!

en: Mock Save Action
el: Πλασματική ενέργεια αποθήκευσης

en: This is a test
el: Αυτή είναι μια δοκιμή

en: This is another test.
el: Αυτή είναι άλλη μια δοκιμή.

en: Get Help
el: Λήψη βοήθειας

en: What Can We Help You With?
el: Πώς μπορούμε να σας βοηθήσουμε;

en: Agree?
el: Συμφωνείτε;

en: Best Contact Method?
el: Προτιμώμενη μέθοδος επικοινωνίας;

en: Phone
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Snail Mail
el: Συμβατικό ταχυδρομείο

en: Send
el: Αποστολή

en: Kitchen Sink
el: Νεροχύτης κουζίνας

en: Select List
el: Λίστα επιλογής

en: Option One
el: Επιλογή ένα

en: Option Two
el: Επιλογή δύο

en: Option Three
el: Επιλογή τρία

en: Radio List
el: Λίστα με κουμπιά επιλογής

en: Bathroom Sink
el: Νιπτήρας

en: Checkbox List
el: Λίστα με πλαίσια ελέγχου

en: These are all the fields in the User Information section.
el: Αυτά είναι όλα τα πεδία στην ενότητα Πληροφορίες χρήστη.

en: Address
el: Διεύθυνση

en: City
el: Πόλη

en: Zip Code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: These are all the fields in the Pricing section.
el: Αυτά είναι όλα τα πεδία στην ενότητα Τιμολόγηση.

en: Product (quanitity included)
el: Προϊόν (περιλαμβάνεται ποσότητα)

en: Product (seperate quantity)
el: Προϊόν (ξεχωριστή ποσότητα)

en: Quantity
el: ποσότητα

en: Total
el: Σύνολο

en: Credit Card Full Name
el: Ονοματεπώνυμο πιστωτικής κάρτας

en: Credit Card Number
el: Αριθμός πιστωτικής κάρτας

en: Credit Card CVV
el: CVV πιστωτικής κάρτας

en: Credit Card Expiration
el: Λήξη πιστωτικής κάρτας

en: Credit Card Zip Code
el: T.K. πιστωτικής κάρτας

en: These are various special fields.
el: Αυτά είναι διάφορα ειδικά πεδία.

en: Anti-Spam Question (Answer = answer)
el: Ερώτηση πρόληψης spam (Απάντηση = απάντηση)

en: answer
el: απάντηση

en: processing
el: σε επεξεργασία

en: Long Form -
el: Μακροσκελής φόρμα -

en:  Fields
el:  Πεδία

en: Field #
el: Αρ. πεδίου

en: Email Subscription Form
el: Φόρμα συνδρομής email

en: Email Address
el: Διεύθυνση Email

en: Enter your email address
el: Καταχωρήστε τη διεύθυνση email σας

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Product Form (with Quantity Field)
el: Φόρμα προϊόντος (με πεδίο ποσότητας)

en: Purchase
el: Αγορά

en: You purchased
el: Αγοράσατε

en: product(s) for
el: προϊόν(τα) για

en: Product Form (Inline Quantity)
el: Φόρμα προϊόντος (ενσωματωμένη ποσότητα)

en:  product(s) for
el:  προϊόν(τα) για

en: Product Form (Multiple Products)
el: Φόρμα προϊόντος (πολλά προϊόντα)

en: Product A
el: Προϊόν Α

en: Quantity for Product A
el: Ποσότητα προϊόντος Α

en: Product B
el: Προϊόν Β

en: Quantity for Product B
el: Ποσότητα προϊόντος Β

en: of Product A and
el: προϊόντος Α και

en: of Product B for $
el: προϊόντος Β για $

en: Form with Calculations
el: Φόρμα με υπολογισμούς

en: My First Calculation
el: Ο πρώτος υπολογισμός μου

en: My Second Calculation
el: Ο δεύτερος υπολογισμός μου

en: Calculations are returned with the AJAX response ( response -> data -> calcs
el: Οι υπολογισμοί επιστρέφονται μαζί με την απόκριση AJAX (απόκριση -> δεδομένα -> υπολογισμοί

en: copy
el: Αντιγραφή

en: Save Form
el: Αποθήκευση φόρμας

en: Credit Card Zip
el: T.K. πιστωτικής κάρτας

en: You must be logged in to preview a form.
el: Πρέπει να έχετε συνδεθεί για να κάνετε προεπισκόπηση μιας φόρμας.

en: No Fields Found.
el: Δεν βρέθηκαν πεδία.

en: Notice: Ninja Forms shortcode used without specifying a form.
el: Ειδοποίηση: Χρησιμοποιήθηκε σύντομος κωδικός Ninja Forms χωρίς να καθοριστεί φόρμα.

en: Ninja Forms shortcode used without specifying a form.
el: Χρησιμοποιήθηκε σύντομος κωδικός Ninja Forms χωρίς να καθοριστεί φόρμα.

en: Address 2
el: Διεύθυνση 2

en: Button
el: Κουμπί

en: Single Checkbox
el: Μοναδικό πλαίσιο ελέγχου

en: checked
el: επιλεγμένο

en: unchecked
el: μη επιλεγμένο

en: Credit Card CVC
el: CVC πιστωτικής κάρτας

en: Select
el: Επιλέξτε

en: State
el: Χώρα

en: Note text can be edited in the note field's advanced settings below.
el: Το κείμενο σημείωσης μπορεί να υποστεί επεξεργασία παρακάτω, στις εξελιγμένες ρυθμίσεις του πεδίου σημείωσης.

en: Note
el: Σημείωση

en: Password Confirm
el: Επιβεβαίωση κωδικού πρόσβασης

en: password
el: κωδικός πρόσβασης

en: Please complete the recaptcha
el: Συμπληρώστε το recaptcha

en: Advanced Shipping
el: Εξελιγμένη αποστολή

en: Question
el: Ερώτηση

en: Question Position
el: Θέση ερώτησης

en: Incorrect Answer
el: Εσφαλμένη απάντηση

en: Number of Stars
el: Αριθμός αστεριών

en: Terms List
el: Λίστα όρων

en: No available terms for this taxonomy. %sAdd a term%s
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι όροι για αυτή την ταξινομία. %sΠροσθήκη όρου%s

en: No taxonomy selected.
el: Δεν έχει επιλεγεί ταξινομία.

en: Available Terms
el: Διαθέσιμοι όροι

en: Paragraph Text
el: Κείμενο παραγράφου

en: Single Line Text
el: Κείμενο μίας γραμμής

en: Zip
el: Ταχ. Κώδ.

en: Post
el: Άρθρο

en: Query Strings
el: Συμβολοσειρές ερωτημάτων

en: Query String
el: Συμβολοσειρά ερωτήματος

en: System
el: Σύστημα

en: User
el: Χρήστης

en:  requires an update. You have version
el:  απαιτεί ενημέρωση. Έχετε την έκδοση

en:  installed. The current version is
el:  εγκατεστημένη. Η τρέχουσα έκδοση είναι η

en: Editing Field
el: Πεδίο επεξεργασίας

en: Label Name
el: Όνομα ετικέτας

en: Above Field
el: Πάνω από το πεδίο

en: Below Field
el: Κάτω από το πεδίο

en: Left of Field
el: Αριστερά από το πεδίο

en: Right of Field
el: Δεξιά από το πεδίο

en: Hide Label
el: Απόκρυψη ετικέτας

en: Class Name
el: Όνομα κατηγορίας

en: Basic Fields
el: Βασικά πεδία

en: Mult-Select
el: Πολλαπλή επιλογή

en: Add new field
el: Προσθήκη νέου πεδίου

en: Add new action
el: Προσθήκη νέας ενέργειας

en: Expand Menu
el: Ανάπτυξη μενού

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: PUBLISH
el: ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ

en: Loading
el: Φόρτωση

en: View Changes
el: Προβολή αλλαγών

en: Add form fields
el: Προσθήκη πεδίων φόρμας

en: Get started by adding your first form field.
el: Ξεκινήστε προσθέτοντας το πρώτο σας πεδίο φόρμας.

en: Add New Field
el: Προσθήκη νέου πεδίου

en: Just click here and select the fields you want.
el: Κάντε απλά κλικ εδώ και επιλέξτε όποια πεδία θέλετε.

en: It's that easy. Or...
el: Είναι τόσο εύκολο. Ή...

en: Start from a template
el: Ξεκινήστε από ένα πρότυπο

en: Contact Us
el: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: Allow your users to contact you with this simple contact form. You can add and remove fields as needed.
el: Επιτρέψτε στους χρήστες σας να επικοινωνήσουν μαζί σας με αυτή την απλή φόρμα επικοινωνίας. Μπορείτε να προσθέσετε και να αφαιρέσετε πεδία, κατά περίπτωση.

en: Quote Request
el: Αίτημα προσφοράς

en: Manage quote requests from your website easily with this remplate. You can add and remove fields as needed.
el: Με αυτό το πρότυπο, διαχειριστείτε αιτήματα προσφορών από τον ιστότοπό σας. Μπορείτε να προσθέσετε και να αφαιρέσετε πεδία, κατά περίπτωση.

en: Event Registration
el: Εγγραφή για εκδηλώσεις

en: Allow user to register for your next event this easy to complete form. You can add and remove fields as needed.
el: Επιτρέψτε στους χρήστες να εγγραφούν για την επόμενη εκδήλωσή σας με αυτή την εύκολη στη συμπλήρωση φόρμα. Μπορείτε να προσθέσετε και να αφαιρέσετε πεδία, κατά περίπτωση.

en: Newsletter Sign Up Form
el: Φόρμα εγγραφής σε ενημερωτικό δελτίο

en: Add subscribers and grow your email list with this newsletter signup form. You can add and remove fields as needed.
el: Προσθέστε συνδρομητές και αναπτύξτε τη λίστα email σας με αυτή τη φόρμα εγγραφής σε ενημερωτικό δελτίο. Μπορείτε να προσθέσετε και να αφαιρέσετε πεδία, κατά περίπτωση.

en: Add form actions
el: Προσθήκη ενεργειών φόρμας

en: Get started by adding your first form field. Just click the plus and select the actions you want. It's that easy.
el: Ξεκινήστε προσθέτοντας το πρώτο σας πεδίο φόρμας. Κάντε απλά στο συν και επιλέξτε όποιες ενέργειες θέλετε. Είναι τόσο εύκολο.

en: Duplicate (^ + C + click)
el: Αναπαραγωγή (^ + C + κλικ)

en: Delete (^ + D + click)
el: Διαγραφή (^ + D + κλικ)

en: Actions
el: Δράσεις

en: Toggle Drawer
el: Εναλλαγή συρταριού

en: Full screen
el: Πλήρης οθόνη

en: Half screen
el: Μισή οθόνη

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Done
el: Τέλος

en: Undo All
el: Αναίρεση όλων

en:  Undo All
el:  Αναίρεση όλων

en: Almost there...
el: Σχεδόν τελειώσαμε...

en: Not Yet
el: Όχι ακόμα

en:  Open in new window
el:  Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: De-activate
el: Απενεργοποίηση

en: Fix it.
el: Επιδιόρθωση.

en: - Select a form
el: - Επιλέξτε μια φόρμα

en: Being Date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: Before requesting help from our support team please review:
el: Πριν ζητήσετε βοήθεια από την ομάδα υποστήριξής μας, παρακαλούμε ελέγξτε τα εξής:

en: Ninja Forms THREE documentation
el: Τεκμηρίωση Ninja Forms THREE

en: What to try before contacting support
el: Τι να δοκιμάσετε πριν επικοινωνήσετε με την υποστήριξη

en: Our Scope of Support
el: Θέματα για τα οποία παρέχουμε υποστήριξη

en: Import Fields
el: Εισαγωγή πεδίων

en: Updated on:
el: Ενημερώθηκε στις:

en: Submitted on:
el: Υποβλήθηκε στις:

en: Submitted by:
el: Υποβλήθηκε από:

en: Submission Data
el: Δεδομένα υποβολής

en: View
el: Προβολή

en: Show More
el: Δείξε Περισσότερα

en: Editing field
el: Πεδίο επεξεργασίας

en: Form Fields
el: Πεδία φόρμας

en: Preview Changes
el: Προεπισκόπηση αλλαγών

en: Contact Form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: Oops! That addon is not yet compatible with Ninja Forms THREE. %sLearn More%s.
el: Ωχ! Αυτό το πρόσθετο δεν είναι ακόμα συμβατό με το Ninja Forms THREE. %sΜάθετε περισσότερα%s.

en: %s was deactivated.
el: Το %s απενεργοποιήθηκε.

en: Please help us improve Ninja Forms!
el: Βοηθήστε μας να βελτιώσουμε τα Ninja Forms!

en: If you opt-in, some data about your installation of Ninja Forms will be sent to NinjaForms.com (this does NOT include your submissions).
el: Αν δηλώσετε την επιθυμία σας, ορισμένα δεδομένα για την εγκατάστασή σας του Ninja Forms θα σταλούν στην Ninja Forms (σε αυτά ΔΕΝ θα περιλαμβάνονται οι υποβολές σας).

en: If you skip this, that's okay! Ninja Forms will still work just fine.
el: Αν θέλετε να το παρακάμψετε, κανένα πρόβλημα! Το Ninja Forms θα συνεχίσει να λειτουργεί κανονικά.

en: %sAllow%s
el: %sΝα επιτρέπεται%s

en: %sDo not allow%s
el: %sΝα μην επιτρέπεται%s

en: You do not have permission.
el: Δεν έχετε άδεια.

en: Permission Denied
el: Η άδεια δεν παραχωρήθηκε

en: DEBUG: Switch to 2.9.x
el: ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΣ ΣΦΑΛΜΑΤΩΝ: Μετάβαση στο 2.9.x

en: DEBUG: Switch to 3.0.x
el: ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΣ ΣΦΑΛΜΑΤΩΝ: Μετάβαση στο 3.0.x
