qTranslate-X 3.4.6.5 - en to sr_RS translation catalogue (151 entries)

en: %LANG:&lt;normal_separator&gt;:&lt;last_separator&gt;% generates a list of languages separated by &lt;normal_separator&gt; except for the last one, where &lt;last_separator&gt; will be used instead.
sr_RS: %LANG:&lt;normal_separator&gt;:&lt;last_separator&gt;% generiše listu jezika koje odvaja &lt;normal_separator&gt; osim za poslednji, gde će se, umesto pomenutog, koristiti &lt;last_separator&gt.

en: 2-Letter <a href="http://www.w3.org/WAI/ER/IG/ert/iso639.htm#2letter">ISO Language Code</a> for the Language you want to insert. (Example: en)
sr_RS: 2-Pismo<a href="http://www.w3.org/WAI/ER/IG/ert/iso639.htm#2letter">ISO Kod jezika</a> za jezik koji želite da unesete. (Primer: en)

en: <div id="message" class="error fade"><p>qTranslate Services could not load <a href="%s">OpenSSL</a>!</p></div>
sr_RS: <div id="message" class="error fade"><p>qTranslate servisi nisu mogli da učitaju <a href="%s">OpenSSL</a>!</p></div>

en: <div>Translate to %s</div>
sr_RS: <div>Prevedi u  %s</div>

en: <p><img src="images/wpspin_light.gif"> Getting Quote...</p>
sr_RS: <p><img src="images/wpspin_light.gif"> Uzimanje citata...</p>

en: <p>Price: %1$s %2$s</p>
sr_RS: <p>Cena: %1$s %2$s</p>

en: Action
sr_RS: Aktivnost

en: Add Language
sr_RS: Dodaj jezik

en: Add Language &raquo;
sr_RS: Dodaj jezik i  &raquo;

en: Additional information: %s
sr_RS: Dodatne informacije: %s

en: Allows your visitors to choose a Language.
sr_RS: Omogućite svojim posetiocima da izaberu jezik.

en: Also delete Translations for Categories/Tags/Link Categories.
sr_RS: Obrišite prevode za Kategorije/Oznake/Kategorije linkova.

en: An error occured!
sr_RS: Došlo je do greške!

en: An error occured: %s
sr_RS: Pojavila se greška %s

en: An serious error occured and qTranslate Services cannot proceed. For help, please visit the <a href="%s">Support Forum</a>
sr_RS: Pojavila se ozbiljna greška i qTranslate ne može da nastavi prevod. Ako vam treba pomoć, molimo vas, posetite <a href="%s">Support Forum</a>.

en: An unknown error occured with the selected service.
sr_RS: U odabranom servisu došlo je do nepoznate greške.

en: Automatically check for .mo-Database Updates of installed languages.
sr_RS: Automatski štikliraj ažuriranje .mo baze podataka instaliranih jezika.

en: Below, you will find configuration settings for qTranslate Service Providers, which are required for them to operate.
sr_RS: Postavke konfiguracije za qTranslate Service Providers koje su vam neophodne za funkcionisanje naći ćete dole.

en: Both processes are <b>irreversible</b>! Be sure to make a full database backup before clicking one of the links.
sr_RS: Oba procesa su <b>nepovratna</b>! Proverite da li ste uradili backup cele baze podataka pre nego što kliknete na jedan od ovih linkova.

en: Cannot disable Default Language!
sr_RS: Ne možete deaktivirati standardni jezik!

en: Cannot use this service, not all <a href="%s">required fields</a> filled in for this service.
sr_RS: Ne možete koristiti ovaj servis, sva <a href="%s">neophodna polja</a> za ovaj servis nisu popunjena.

en: Choose the corresponding country flag for language. (Example: gb.png)
sr_RS: Odaberite odgovarajući zastavu za jezik (Primer: gb.png)

en: Choose the default language of your blog. This is the language which will be shown on %s. You can also change the order the languages by clicking on the arrows above.
sr_RS: Odaberite standardni jezik na svom blogu. Taj jezik biće prikazan na %s. Takođe, možete promeniti redosled jezika tako što ćete kliknuti na gornje strelice.

en: Click to toggle
sr_RS: Kliknite da biste prikopčali.

en: Confirm Order
sr_RS: Potvrdi nalog

en: Continue
sr_RS: Nastavi

en: Convert Database
sr_RS: Konvertuj bazu podataka

en: Could not write to "%s", Gettext Databases could not be downloaded!
sr_RS: Ne možete pisati u  "%s", Gettext baza podataka ne može da se preuzme!

en: Current Status: %s
sr_RS: Trenutni status %s

en: Date / Time Conversion
sr_RS: Konverzija Datum/Vreme

en: Date Format
sr_RS: Format podataka

en: Default
sr_RS: Standardni

en: Default Language
sr_RS: Standardni jezik

en: Default Language / Order
sr_RS: Standardni jezik/Redosled

en: Delete
sr_RS: Obriši

en: Deleting an open order doesn't cancel it. You will have to logon to the service homepage and cancel it there.
sr_RS: Brisanjem se nalog ne poništava. Moraćete da se prijavite na početnu stranicu servisa i da tamo poništite nalog.

en: Depending on the mode selected, additional customizations of the theme may be needed.
sr_RS: U zavisnosti od odabranog režima, možda će biti potrebna dodatna podešavanja tema.

en: Depending on your Date / Time Conversion Mode, you can either enter a <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> (use %q for day suffix (st,nd,rd,th)) or <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> format. This field is optional. (Example: %A %B %e%q, %Y)
sr_RS: U zavisnosti od režima konverzije datum/vreme, možete uneti <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> (use %q za redne brojeve datuma (st,nd,rd,th)) ili <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> format. Ovo polje nije obavezno. (Primer: %A %B %e%q, %Y)

en: Depending on your Date / Time Conversion Mode, you can either enter a <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> or <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> format. This field is optional. (Example: %I:%M %p)
sr_RS: U zavisnosti od režima konverzije datum/vreme, možete uneti <a href="http://www.php.net/manual/function.strftime.php">strftime</a> ili <a href="http://www.php.net/manual/function.date.php">date</a> format. Ovo polje nije obavezno. (Primer %I:%M %p)

en: Detect Browser Language
sr_RS: Odredi jezik pretraživača

en: Detect the language of the browser and redirect accordingly.
sr_RS: Odredi jezik pretraživača i preusmeri prema tome.

en: Disable
sr_RS: Deaktiviraj

en: Display:
sr_RS: Prikaži:

en: Do not migrate any setting
sr_RS: Nemojte premeštati nijednu postavku

en: Dropdown Box
sr_RS: Opadajući meni

en: ERROR: Could not connect to qTranslate Services. Please try again later.
sr_RS: GREŠKA: Nije bilo moguće povezivanje sa qTranslate servisom. Molimo vas, pokušajte kasnije.

en: Edit
sr_RS: Uredi

en: Edit %s
sr_RS: Uredi %s

en: Edit Language
sr_RS: Uredite jezik

en: Enable
sr_RS: Aktiviraj

en: Enable qTranslate Services
sr_RS: Aktiviraj  qTranslate servise

en: Feel free to choose an action:
sr_RS: Odaberite aktivnost:

en: Flag
sr_RS: Zastavica

en: Flag Image Path
sr_RS: Putanja za sliku zastave

en: Gettext databases updated.
sr_RS: Gettext baza podataka ažurirana.

en: Hide Content which is not available for the selected language.
sr_RS: Sakrij sadržaj koji nije dostupan na odabranom jeziku.

en: Hide Title:
sr_RS: Sakrij naslov:

en: Hide URL language information for default language.
sr_RS: Sakrij URL podataka o jeziku za standardni jezik.

en: If you are updating from qTranslate 1.x or Polyglot, <a href="%s">click here</a> to convert posts to the new language tag format.
sr_RS: Ako ažurirate sa qTranslate-a 1.x ili Polyglot-a, <a href="%s">kliknite ovde</a> da biste konvertovali postove u format oznake novog jezika.

en: Ignore Links
sr_RS: Zanemari linkove

en: Image only
sr_RS: Samo slika:

en: Incorrect Flag Image Path! Please correct it!
sr_RS: Netačna putanja za sliku zastavice! Molimo vas da je ispravite!

en: Javascript is required for qTranslate Services
sr_RS: Za qTranslate Services treba vam Javascript.

en: Language
sr_RS: Jezik

en: Language Code
sr_RS: Kod jezika

en: Language Code has to be 2 characters long!
sr_RS: Kod jezika mora se sastojati od 2 karaktera!

en: Language Management
sr_RS: Upravljanje jezikom

en: Language is already disabled!
sr_RS: Jezik je već deaktiviran!

en: Language is already enabled or invalid!
sr_RS: Jezik je već aktiviran ili nevažeći.

en: Language is already first!
sr_RS: Jezik je već postavljen kao prvi!

en: Language is already last!
sr_RS: Jezik je već postavljen kao poslednji!

en: Languages
sr_RS: Jezici

en: Let qTranslate Services check if any open orders are finished.
sr_RS: Neka qTranslate Services proveri da li je završen neki otvoreni nalog.

en: Locale
sr_RS: Lokalitet

en: Message to display if post is not available in the requested language. (Example: Sorry, this entry is only available in %LANG:, : and %.)
sr_RS: Poruka koja se prikazuje ako post nije raspoloživ na traženom jeziku. (Primer: Žao nam je, ovaj unos raspoloživ je samo na %LANG:, : i %.)

en: Name
sr_RS: Naziv

en: New order saved.
sr_RS: Novi nalog je sačuvan.

en: No open orders.
sr_RS: Nema otvorenih naloga

en: No such language!
sr_RS: Takav jezik ne postoji!

en: Not Available Message
sr_RS: Poruka nije raspoloživa

en: Open Orders
sr_RS: Otvori naloge

en: Options saved.
sr_RS: Opcije sačuvane.

en: Order deleted.
sr_RS: Nalog obrisan.

en: Order successfully sent.
sr_RS: Nalog uspešno poslat.

en: PHP and Wordpress Locale for the language. (Example: en_US)
sr_RS: PHP i Wordpress lokalitet jezika. (Primer: en_US)

en: Please choose a service first
sr_RS: Molimo vas, prvo izaberite servis.

en: Please choose the language you want to translate to:
sr_RS: Molim vas, izaberite jezik na koji želite da se prevede:

en: Please confirm your order.
sr_RS: Molimo vas, potvrdite nalog

en: Please save your post first.
sr_RS: Molim vas, prvo sačuvajte svoj post.

en: Post Title
sr_RS: Naslov posta

en: Post with id "%s" not found!
sr_RS: Post čiji je id "%s" nije pronađen!

en: Request Translation
sr_RS: Zahtev za prevod

en: Review Article
sr_RS: Pregledaj članak.

en: Save Changes
sr_RS: Sačuvaj promene

en: Save Changes &raquo;
sr_RS: Sačuvaj promene  &raquo;

en: Service
sr_RS: Servis

en: Service Configuration
sr_RS: Konfiguracija servisa.

en: Settings
sr_RS: Postavke

en: Source Language
sr_RS: Jezik izvora

en: Status updated for all open orders.
sr_RS: Status ažuriran za sve otvorene naloge.

en: Switching Language
sr_RS: Promena jezika

en: Switching language to %1$s... If the Dashboard isn't loading, use this <a href="%2$s" title="Dashboard">link</a>.
sr_RS: Promena jezika na %1$s… Ako se komandna tabla ne učitava, upotrebite <a href="%2$s" title="Dashboard">link</a>.

en: Target Language
sr_RS: Ciljni jezik

en: Text and Image
sr_RS: Tekst i slika

en: Text only
sr_RS: Samo tekst

en: The Language must have a Locale!
sr_RS: Jezik mora imati lokalitet!

en: The Language must have a Not-Available Message!
sr_RS: Jezik mora imati poruku o neraspoloživosti.

en: The Language must have a name!
sr_RS: Jezik mora imati naziv!

en: The Name of the language, which will be displayed on the site. (Example: English)
sr_RS: Naziv jezika biće prikazan na site-u. (Primer: engleski)

en: The Post already has content for the selected target language. If a translation request is send, the current text for the target language will be overwritten.
sr_RS: Post već ima sadržaj za odabrani ciljni sadržaj. Ako je poslat zahtev za prevod, tekući tekst za ciljni jezik biće poništen.

en: The language/s do not have a valid ISO 639-1 representation.
sr_RS: Jezik/jezici nemaju važeći ISO 639-1 opis.

en: The language/s you used are not supported by the service.
sr_RS: Servis ne podržava jezik/jezike koje ste koristili.

en: The requested Post has no content, no Translation possible.
sr_RS: Traženi post nema sadržaj. Prevod nije moguć.

en: The server returned a debugging message.
sr_RS: Server je vratio poruku o otklanjanju greške.

en: The service returned this message: %s
sr_RS: Servis je vratio sledeću poruku: %s.

en: The system could not process your order.
sr_RS: Sistem nije mogao da obradi vaš nalog.

en: There has been an error with the selected service.
sr_RS: Došlo je do greške u odabranom servisu.

en: There is already a language with the same Language Code!
sr_RS: Već postoji jezik sa istim kodom.

en: There is no such service.
sr_RS: Nema takvog servisa.

en: Time Format
sr_RS: Format za vreme

en: Title:
sr_RS: Naslov

en: To translate a post, please go to the <a href="%s">edit posts overview</a>.
sr_RS: Da biste preveli post, molim vas idite na <a href="%s">edit posts overview</a>.

en: Translate
sr_RS: Prevedi

en: Translate a different post.
sr_RS: Prevedi drugi post.

en: Translate this post to another language.
sr_RS: Prevedi ovaj post na drugi jezik.

en: Translate to
sr_RS: Prevedi u

en: Translation Service
sr_RS: Servis za prevođenje.

en: URL Modification Mode
sr_RS: URL režim za modifikaciju

en: Update Gettext Databases
sr_RS: Ažuriraj Gettext baze podataka.

en: Update Gettext databases now.
sr_RS: Odmah ažuriraj Gettext baze podataka.

en: Use Pre-Domain Mode (uses http://en.yoursite.com)
sr_RS: Upotrebite Pre-Domain režim (koristi http://en.yoursite.com)

en: Use Pre-Path Mode (Default, puts /en/ in front of URL)
sr_RS: Upotrebi Pre-Path režim (standardni, dodaje /en/ ispred URL-a)

en: Use Query Mode (?lang=en)
sr_RS: Upotrebi režim za pretragu (?lang=en)

en: Use emulated date function and replace formats with the predefined formats for each language.
sr_RS: Upotrebi promenjenu funkciju datuma i zameni formate unapred definisanim formatima za svaki jezik.

en: Use emulated date function.
sr_RS: Upotrebi promenjenu funkciju datuma.

en: Use strftime instead of date and replace formats with the predefined formats for each language.
sr_RS: Upotrebi strftime umesto datuma i zameni formate unapred definisanim formatima za svaki jezik.

en: Use strftime instead of date.
sr_RS: Upotrebi strftime umesto datuma.

en: View all open orders.
sr_RS: Pregledaj sve otvorene naloge.

en: View this post.
sr_RS: Pregledaj ovaj post.

en: When checked, posts will be hidden if the content is not available for the selected language. If unchecked, a message will appear showing all the languages the content is available in.
sr_RS: Ako je polje štiklirano, postovi će biti sakriveni ukoliko sadržaj nije raspoloživ za odabrani jezik. Ako polje nije štiklirano, prikazaće se poruka o svim jezicima na kojima je sadržaj raspoloživ.

en: When the frontpage is visited via bookmark/external link/type-in, the visitor will be forwarded to the correct URL for the language specified by his browser.
sr_RS: Kada se prva stranica posećuje kroz bookmark/eksterni link/type-in, posetilac će biti preusmeren na tačan URL za jezik koji je odredio njegov pretraživač.

en: With qTranslate Services, you will be able to use professional human translation services with a few clicks.
sr_RS: Uz qTranslate servise, moći ćete da koristite usluge profesionalnih prevodilaca ako samo kliknete nekoliko puta.

en: You will need to install the .mo file for this language.
sr_RS: Moraćete da instalirate .mo datoteku za ovaj jezik.

en: Your article is available in multiple languages. If you do not want to translate from %1$s, you can switch to one of the following languages: %2$s
sr_RS: Vaš članak je raspoloživ na nekoliko jezika. Ako ne želite da se prevodi sa %1$s, možete preći na neki od sledećih jezika %2$s.

en: Your article will be SSL encrypted and securly sent to qTranslate Services, which will forward your text to the chosen Translation Service. Once qTranslate Services receives the translated text, it will automatically appear on your blog.
sr_RS: Vaš članak biće SSL kriptovan i putem sigurne veze poslat gTranslate servisu koji će proslediti vaš tekst odabranoj službi za prevod. Kad qTranslate servis primi preveden tekst, automatski će se pojaviti na vašem blogu.

en: Your translation order has been successfully transfered to the selected service.
sr_RS: Vaš nalog za prevod uspešno je prosleđen određenom servisu.

en: free
sr_RS: slobodan

en: qTranslate Services
sr_RS: qTranslate servisi

en: qTranslate Services Settings
sr_RS: Postavke qTranslate servisa

en: qTranslate Services will automatically check every hour whether the translations are finished and update your posts accordingly. You can always <a href="%s">check manually</a>.
sr_RS: qTranslate servis automatski će proveravati na svakih sat vremena da li su prevodi završeni i u skladu s tim ažurirati vaše postove. Uvek možete <a href="%s">ručno proveriti</a>.

en: unavailable
sr_RS: neraspoloživ
