Yoast SEO (for WordPress) - en to ro translation catalogue (407 entries)

en: %1$s indexability check
ro: Verificare indexabilitate %1$s

en: %s Archive
ro: %s Arhivă

en: %s Archives
ro: %s Arhive

en: %s Description
ro: %s Descriere

en: %s Image
ro: Imagine %s

en: %s License
ro: %s Licență

en: %s Title
ro: Titlu %s

en: %s restored to default SEO settings.
ro: %s restaurat la setările SEO implicite.

en: %s, Author at %s
ro: %s, Autor la %s

en: %sRenew your license now%s.
ro: %sÎnnoiește licența acum%s.

en: (deactivate your license so you can activate it on another WordPress site)
ro: (dezactivați licența, astfel încât să o puteți activa pe un alt site WordPress)

en: (no parent)
ro: (fără părinte)

en: .htaccess file
ro: fişier .htaccess

en: 301 Redirect
ro: Redirect 301

en: 404 pages
ro: Pagini 404

en: A link to the archive for the post author, with the authors name as anchor text.
ro: O legatura catre arhiva autorilor de postari, cu numele autorului ca text ancora.

en: A link to the post, with the title as anchor text.
ro: O legătura către articol, cu titlul ca text ancoră.

en: A link to your site, with your site's name and description as anchor text.
ro: O legătură către site-ul tău, cu textul ancoră ca numele și descrierea site-ului.

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
ro: O legătură către site-ul tău, cu numele site-ului ca text ancoră.

en: A replacement variable can only contain alphanumeric characters, an underscore or a dash. Try renaming your variable.
ro: O variabilă de înlocuire poate conţine numai caractere alfanumerice, o linie de subliniere sau o liniuţă. Încercaţi redenumirea variabilei dumneavoastră.

en: A replacement variable with the same name has already been registered. Try making your variable name more unique.
ro: O variabilă de înlocuire cu acelaşi nume a fost deja înregistrată. Încearcă un nume de variabilă unic.

en: Access denied
ro: Acces refuzat

en: Accounts
ro: Conturi

en: Action
ro: Acțiune

en: Activate License
ro: Activează licența

en: Activation failed:
ro: Activare eșuată:

en: Add Another Facebook Admin
ro: Adauga un alt Administrator al paginii Facebook

en: Add Facebook admin
ro: Adăugare administrator Facebook

en: Add keyword
ro: Adaugă cuvânt / frază cheie

en: Admin's name:
ro: Nume administrator:

en: Advanced
ro: Avansat

en: Advanced Settings
ro: Setări avansate

en: Advanced Variables
ro: Variabile avansate

en: Advanced part of the %1$s meta box
ro: Partea avanasată a casetei meta %1$s

en: Alexa Verification ID
ro: ID de verificare Alexa

en: All SEO Scores
ro: Toate scorurile SEO

en: All-In-One-SEO has been deactivated
ro: All-In-One-SEO a fost dezactivat

en: Alternate name
ro: Nume alternativ

en: Always include
ro: Include mereu

en: Always index
ro: Indexeaza mereu

en: Always noindex
ro: Întotdeauna noindex

en: Analyze entire site
ro: Analiza completă a sitului

en: Analyze this page
ro: Analizeaza pagina

en: Anchor text for the homepage:
ro: Text ancoră pentru prima pagină:

en: Architect
ro: Arhitect

en: Archives
ro: Arhive

en: Archives for
ro: Arhive pentru

en: Are you in Google News? Increase your traffic from Google News by optimizing for it!
ro: Ești în Google News? Creşte traficul din Google News prin optimizare!

en: Are you sure you want to reset your SEO settings?
ro: Sigur doriți să resetați setările SEO?

en: Authenticate
ro: Autentificare

en: Author / user sitemap
ro: Hartă sit autor / utilizator

en: Auto detect
ro: Detectează automat

en: Bad SEO score
ro: Scor SEO rau

en: Basic Variables
ro: Variabile de bază

en: Blocked
ro: Blocat

en: Blog %s not found.
ro: Blogul %s nu a fost găsit..

en: Blog ID
ro: ID-ul Blogului

en: Breadcrumb for 404 Page
ro: Breadcrumb pentru pagina 404

en: Breadcrumbs
ro: Firimituri

en: Breadcrumbs title
ro: Titlu Breadcrumbs

en: Buy %s
ro: Cumpără %s

en: CSS Validator
ro: Validator CSS

en: Canonical URL
ro: URL-ul canonic

en: Change URLs
ro: Modifică URL-urile

en: Check
ro: Verificați

en: Check Google Cache
ro: Verifica in cache-ul Google

en: Check Headers
ro: Verifica Header-ele

en: Check Inlinks (OSE)
ro: Verifica legaturile (OSE)

en: Check Keyword Density
ro: Verifica densitatea cuvintelor cheie

en: Choose the symbol to use as your title separator. This will display, for instance, between your post title and site name.
ro: Alege simbolul pe care vrei să îl folosești ca separator. Acesta se va afișa, de exemplu, între titlul articolului și numele site-ului tău.

en: Choose whether you're a company or person
ro: Alege dacă ești o companie sau o persoană

en: Clear all Facebook Data
ro: Șterge toate datele Facebook

en: Close
ro: Închide

en: Close snippet editor
ro: Închide editor fragment

en: Company
ro: Companie

en: Company Info
ro: Informații despre companie

en: Company Logo
ro: Logo companie

en: Company Name
ro: Nume companie

en: Company or person
ro: Companie sau persoană

en: Congratulations!
ro: Felicitări!

en: Content
ro: Conținut

en: Content Analysis Help
ro: Ajutor pentru analiză de conținut

en: Content to put after each post in the feed
ro: Conținut de adăugat după fiecare articol în flux.

en: Content to put before each post in the feed
ro: Conținut de introdus înaintea fiecărui articol din flux

en: Contributing Developers
ro: Dezvoltători Contributori

en: Contributors to this release
ro: Contributori la versiunea actuală

en: Copy home meta description
ro: Copiază descrierea meta a paginii principale

en: Crawl errors per page
ro: Erori de accesare cu crawlere per pagină

en: Create redirect
ro: Creează Redirecționare

en: Create robots.txt file
ro: Creați un fișier robots.txt

en: Creating redirects is a %s feature
ro: Crearea redirecționărilor este o funcționalitate %s

en: Credits
ro: Credite

en: Current option:
ro: Opțiunea curentă:

en: Current profile
ro: Profil actual

en: Currently connected Facebook admins:
ro: Administratorii Facebook conectați în acest moment:

en: Date-based archives
ro: Arhivare dupa data

en: Deactivate %s
ro: Dezactivează %s

en: Deactivate License
ro: Dezactivați licența

en: Debug Information
ro: Informaţii de depanare

en: Default settings
ro: Setările implicite

en: Delete the old data after import? (recommended)
ro: Ștergeți datele vechi după import? (recomandat)

en: Description
ro: Descriere

en: Developer
ro: Dezvoltator

en: Disabled
ro: Dezactivat(e)

en: Edit snippet
ro: Editare fragment

en: Edit the content of your .htaccess:
ro: Editează conținutul fișierului .htaccess:

en: Edit the content of your robots.txt:
ro: Editează conținutul fișierului robots.txt:

en: Edit this item
ro: Editați acest articol

en: Enable Breadcrumbs
ro: Activează Breadcrumbs

en: Enabled
ro: Activat(e)

en: Enforce a trailing slash on all category and tag URL's
ro: Forțează un slash la final la toate URL-urile pentru categorii și etichete

en: Enroll in the %s training &raquo;
ro: Înscrie-te la instruirea %s &raquo;

en: Entries per page
ro: Întrări per pagină

en: Error 404: Page not found
ro: Eroare 404: Pagina nu a fost găsită

en: Error creating %1$s export:
ro: Eroare la crearea exportului %1$s:

en: Errors that occurred when your site was crawled by Googlebot.
ro: Erori care au apărut atunci când situl tău a fost accesat cu crawlere de Googlebot.

en: Exclude user from Author-sitemap
ro: Exclude utilizatorul din harta sit pentru autor

en: Excluded Posts
ro: Articole excluse

en: Existing %1$s Title
ro: Titlu %1$s existent

en: Export
ro: Exporta

en: Export your %1$s settings
ro: Exportă setările tale %1$s

en: Extensions
ro: Extensii

en: Extensions and Licenses
ro: Extensii și licențe

en: Facebook / Opengraph metadata
ro: Metadate Facebook / Opengraph

en: Facebook Debugger
ro: Depanator Facebook

en: Facebook Page URL
ro: Adresa URL a paginii de Facebook

en: Faulty redirects
ro: Redirecționări defectuoase

en: Feedback
ro: Impresii

en: Fetch the current status
ro: Preluare stare curentă

en: File editor
ro: Editor fișier

en: Filter
ro: Filtru

en: Filter specific user roles
ro: Filtrare roluri utilizator specifice

en: First detected
ro: Detectat inițial

en: Focus KW
ro: Cuvânt cheie principal

en: Focus Keyword
ro: Cuvant cheie principal

en: Focus Keyword Help
ro: Ajutor pentru cuvânt / frază cheie

en: Focus keyword not set.
ro: Nu este setat cuvântul cheie principal.

en: For more information:
ro: Pentru mai multe informații:

en: Force rewrite titles
ro: Forțează rescrierea titlurilor

en: Format-based archives
ro: Arhive în format de bază

en: General
ro: Global

en: General Settings
ro: Setări generale

en: General settings
ro: Setări generale

en: Get Google Authorization Code
ro: Obține Codul de Autorizare Google

en: Get this extension
ro: Obține această extensie

en: Good
ro: Bun

en: Good SEO score
ro: Scor SEO bun

en: Google Page Speed Test
ro: Test Google de Viteză a Paginii

en: Google Publisher Page
ro: Pagina de Google Publisher

en: Google+ URL
ro: URL Google+

en: HTML Validator
ro: Validator HTML

en: HeadSpace2 data successfully imported
ro: Datele HeadSpace2 au fost importate cu succes.

en: Hide
ro: Ascunde

en: Home
ro: Acasă

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
ro: Mare greșeală SEO: Blochezi accesul roboților.

en: I know, don't bug me.
ro: Cunosc, nu mă mai întreba.

en: If you don't want to use the post title for sharing the post on %s but instead want another title there, write it here.
ro: Dacă nu dorești să utilizezi titlul articolului pentru a distribui articolul %s și dorești șa folosești alt titlu pentru distribuire, scrieti-l aici.

en: If you had a .htaccess file and it was editable, you could edit it from here.
ro: Dacă ai fi avut fișierul .htaccess și ar fi fost editabil, l-ai fi putut edita de aici.

en: If you had a robots.txt file and it was editable, you could edit it from here.
ro: Dacă ai fi avut fișierul robots.txt și ar fi fost editabil, l-ai fi putut edita de aici.

en: If you have a Google+ page for your business, add that URL here and link it on your Google+ page's about page.
ro: Dacă ai o pagină de Google+ pentru afaceri, adaugă acel URL aici și fă legătura în secțiunea despre pagina de Google+ respectivă.

en: If you have already confirmed your website with Pinterest, you can skip the step below.
ro: Dacă ai confirmat deja situl tău cu Pinterest, poți să sari peste pasul de mai jos.

en: If you would like us to keep you up-to-date regarding %1$s and other plugins by Yoast, subscribe to our newsletter:
ro: Dacă vrei să te ținem la curent cu privire la %1$s și la alte module realizate de Yoast, abonează-te la buletinul nostru informativ:

en: If your .htaccess were writable, you could edit it from here.
ro: Daca fisierul .htaccess poate fi modificat, il puteti modifica de aici.

en: Ignore.
ro: Ignora.

en: Image URL
ro: URL-ul imaginii

en: Import and Export
ro: Importă şi Exportă

en: Import from All-in-One SEO?
ro: Importă din All-in-One SEO?

en: Import from HeadSpace2?
ro: Importă din HeadSpace2?

en: Import from WooThemes SEO framework?
ro: Importați din cadrul WooThemes SEO?

en: Import from other SEO plugins
ro: Importă din alte module SEO

en: Import settings
ro: Setări de importare

en: In sitemap
ro: În harta sit

en: Include %1$s in sitemap?
ro: Incluzi %1$s în harta sit?

en: Include Taxonomy Metadata
ro: Include Metadatele Taxonomiei

en: Incorrect Google Authorization Code.
ro: Cod de Autorizare Google incorect.

en: Instagram URL
ro: URL Instagram

en: Integrations
ro: Integrări

en: Introduction Tour
ro: Tur introductiv

en: Issue categories
ro: Categorii de probleme

en: Just another WordPress site
ro: Doar un alt sit WordPress

en: Keep
ro: Păstrează

en: Keyword Research
ro: Cautare cuvinte cheie

en: Last crawled
ro: Ultima accesare cu crawlere

en: Latest Changes
ro: Modificări Recente

en: License status
ro: Starea licenței

en: Licenses
ro: Licențe

en: Like this plugin?
ro: Îţi place acest plugin?

en: LinkedIn URL
ro: URL LinkedIn

en: Make %1$s primary %2$s
ro: Fă-o %1$s principală %2$s

en: Mark as fixed:
ro: Marchează ca rezolvat:

en: Meta Desc.
ro: Descriere Meta

en: Meta Robots
ro: Roboți Meta

en: Meta Robots Advanced
ro: Meta Robots Avansat

en: Meta description
ro: Meta descriere

en: Meta description template
ro: Șablonul meta descrierii

en: Meta description to use for Author page
ro: Meta descrierea folosită pentru pagina Autor

en: Modern IE Site Scan
ro: Scanare sit cu IE modern

en: More %1$s
ro: Mai multe %1$s

en: MultiSite Settings
ro: Setări multi-site

en: MySpace URL
ro: URL MySpace

en: Need more help?
ro: Ai nevoie de mai mult ajutor?

en: Never include
ro: Nu include niciodată.

en: New %1$s Title
ro: Titlu %1$s nou

en: New URL:
ro: URL nou:

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
ro: Noi site-uri din rețea moștenesc setările SEO de pe acest site

en: Next
ro: Următor

en: No Archive
ro: Fara Arhivare

en: No Snippet
ro: Nici un fragment

en: No images appear in this page, consider adding some as appropriate.
ro: Nu apare nici o imagine în această pagină - gândește-te să adaugi ceva adecvat.

en: No meta description has been specified, search engines will display copy from the page instead.
ro: Meta descrierea nu a fost specificată. În schimb, motoarele de căutare vor arăta text din cadrul paginii.

en: No redirect
ro: Fără redirecționare

en: No settings found in file.
ro: Nu am găsit nicio setare în fișier.

en: No subheading tags (like an H2) appear in the copy.
ro: Nici o etichetă de subtitlu (cum ar fi un H2) apare în articol.

en: None
ro: Nici unul

en: Not followed
ro: Neurmărite

en: Not found
ro: Negăsită

en: Not in sitemap
ro: Nu există în hartă sit

en: Other
ro: Altele

en: Other variables not to clean
ro: Alte variabile pe care nu vrei să le cureți

en: Page not found
ro: Pagina nu a fost găsită

en: Paste your %s license key here..
ro: Lipiţi %s cheia de licenţă aici.

en: Permalinks
ro: Legaturi permanente

en: Person
ro: Persoană

en: Pinterest URL
ro: URL Pinterest

en: Pinterest confirmation
ro: Confirmare Pinterest

en: Please create a page title.
ro: Te rog crează un titlu pentru pagină.

en: Please make sure both fields are filled.
ro: Te rog asigură-te că ambele câmpuri sunt completate.

en: Post Status
ro: Stare Articol

en: Post Type
ro: Tip Articol

en: Post Types
ro: Tipuri postare

en: Post doesn't exist.
ro: Articol inexistent.

en: Post has an invalid Post Type: %s.
ro: Tip de articol invalid: %s pentru acest articol.

en: Posts to exclude
ro: Articole care să fie excluse

en: Prefix for Archive breadcrumbs
ro: Prefix pentru breadcrumb-urile Arhivei

en: Prefix for archive pages:
ro: Prefix pentru pagini arhivă:

en: Prefix for breadcrumbs:
ro: Prefix pentru firimituri:

en: Prefix for search result pages:
ro: Prefix pentru pagini rezultat căutare:

en: Prefix for the breadcrumb path
ro: Prefix pentru calea breadcrumb

en: Premium Support
ro: Suport Premium

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Previous
ro: Anterior

en: Primary
ro: Principală

en: Primary %s
ro:  %s Principală

en: Profile
ro: Profil

en: Publication date
ro: Data publicării

en: Rank better locally and in Google Maps, without breaking a sweat!
ro: Obține o poziție mai bună pe plan local și în Hărțile Google, fără niciun efort!

en: Reauthenticate with Google
ro: Reautentificare cu Google

en: Recalculate SEO scores
ro: Recalculare scoruri SEO

en: Recommended solution
ro: Soluție recomandată

en: Redirect
ro: Redirecționare

en: Redirect attachment URL's to parent post URL.
ro: Redirecționează URL-ul atașamentului către URL-ul articolului care îl conține.

en: Register now &raquo;
ro: Înregistrarează-te acum &raquo;

en: Reload crawl issues
ro: Reîncarcă problemele cu crawlere

en: Remove
ro: Înlătură

en: Remove blog page from breadcrumbs
ro: Înlătură pagina blogului din firimituri

en: Remove these ads?
ro: Eliminați aceste anunțuri?

en: Replaced with the category description
ro: Înlocuit cu descrierea categoriei

en: Replaced with the current date
ro: Înlocuit cu data curentă

en: Replaced with the current day
ro: Înlocuit cu ziua curentă

en: Replaced with the current month
ro: Înlocuit(ă) cu luna curentă

en: Replaced with the current page number
ro: Înlocuit cu numărul paginii curente

en: Replaced with the current page total
ro: Înlocuiește cu pagina curentă.

en: Replaced with the current search phrase
ro: Înlocuit cu fraza căutată

en: Replaced with the current time
ro: Înlocuit cu data curentă

en: Replaced with the current year
ro: Inlocuit cu anul curent

en: Replaced with the post categories (comma separated)
ro: Înlocuit cu categoriile articolelor (separate prin virgulă)

en: Replaced with the post/page ID
ro: Înlocuit cu ID-ul articolului/paginii

en: Replaced with the post/page author's 'Biographical Info'
ro: Se înlocuiește cu 'Informații biografice' ale autorului articolului/paginii.

en: Replaced with the post/page modified time
ro: Înlocuită cu data modifiării articolului/paginii.

en: Replaced with the primary category of the post/page
ro: Înlocuit cu categoria principală a articolului/paginii

en: Replaced with the tag description
ro: Înlocuit cu descrierea etichetei

en: Replaced with the term description
ro: A fost înlocuită cu descrierea termenului

en: Replaced with the title of the parent page of the current page
ro: Înlocuit cu titlul de pagina părinte a paginii curente

en: Request timed out or site is blocking Google.
ro: Cererea a expirat sau situl blochează Google.

en: Restore site to default settings
ro: Readu site-ul la setările implicite

en: Restore site to defaults
ro: Restaurează setările implicite ale site-ului

en: SEO Issue:
ro: Problema SEO:

en: SEO Settings
ro: Setari SEO

en: SEO Title
ro: Titlu SEO

en: SEO score
ro: Scor SEO

en: SEO title
ro: Titlu SEO

en: SEO: Bad
ro: SEO: Foarte slab

en: SEO: Good
ro: SEO: Bun

en: SEO: No Focus Keyword
ro: SEO: Fara cuvant puternic

en: SEO: Post Noindexed
ro: SEO: Articol neindexat

en: Save MultiSite Settings
ro: Salvează setările Multi-site

en: Save changes to .htaccess
ro: Salvează modificările la .htaccess

en: Save changes to Robots.txt
ro: Salvează modificările la Robots.txt

en: Save your settings to activate XML Sitemaps.
ro: Salvează setările pentru a activa Sitemap-urile XML.

en: Search
ro: Căutare

en: Search Console
ro: Consolă de căutare

en: Search for "%s"
ro: Caută după "%s"

en: Search pages
ro: Paginile de căutare

en: Security
ro: Securitate

en: Separator between breadcrumbs
ro: Separatorul dintre breadcrumbs

en: Server Error
ro: Eroare server

en: Settings
ro: Setări

en: Settings Updated.
ro: Setări actualizate.

en: Settings could not be imported:
ro: Setările nu au putut fi importate.

en: Settings successfully imported.
ro: Setările au fost importate cu succes.

en: Show
ro: Arată

en: Show Blog page
ro: Arată pagina blogului

en: Show information about errors in category 'Access Denied'
ro: Arată informații despre erorile din categoria 'Acces refuzat'

en: Show information about errors in category 'Blocked'
ro: Arată informații despre erorile din categoria 'Blocat'

en: Show information about errors in category 'Not Found'
ro: Arată informații despre erorile din categoria 'Negăsit'

en: Show information about errors in category 'Other'
ro: Arată informații despre erorile din categoria 'Altele'

en: Show information about errors in category 'Server'
ro: Arată informații despre erorile din categoria 'Server'

en: Show information about errors in category 'Soft 404'
ro: Arată informații despre erorile din categoria 'Soft 404'

en: Show information about the content analysis
ro: Arată informații despre analiză conținut

en: Show information about the focus keyword
ro: Arată informații despre cuvânt / frază cheie

en: Show information about the snippet editor
ro: Arată informații despre editor fragment

en: Site Admins (default)
ro: Administratori de sit (implicit)

en: Site ID
ro:  ID-ul site-ului

en: Site-wide default: %s
ro: Setări globale implicite: %s

en: Sitewide meta settings
ro: Setări meta globale

en: Slug
ro: Descriptor

en: Snippet Editor Help
ro: Ajutor pentru editor fragment

en: So, we&#8217;ve come to the end of the tour. If you like the plugin, please %srate it 5 stars on WordPress.org%s!
ro: Am ajuns la finalul ghidului. Dacă îți place acest modul, te rugăm %ssă îi acorzi 5 stele pe Wordpress.org%s!

en: Social settings
ro: Setări sociale

en: Special Pages
ro: Pagini Speciale

en: Start Tour
ro: Începe tur

en: Subpages of archives
ro: Sub-paginile arhivelor

en: Subscribe
ro: Inscrie-te

en: Subscribe to our Newsletter
ro: Abonează-te la buletinul nostru informativ

en: Successfully cleared all Facebook Data
ro: Toate datele Facebook șterse cu succes

en: Summary
ro: Sumar

en: Summary with large image
ro: Rezumat cu imagine mare

en: Super Admins only
ro: Numai Super Administratori

en: Symbols are shown in the size they'll appear in in search results.
ro: Simbolurile sunt prezentate la dimensiunea la care vor fi afișate în rezultatele de căutare.

en: Take note:
ro: Ia notă:

en: Take this tour to quickly learn about the use of this plugin.
ro: Urmați secvența de  pași pentru a învăța rapid modul de utilizare a acestui plugin.

en: Taxonomies
ro: Taxonomii

en: Team Yoast
ro: Echipa Yoast

en: Templates and settings
ro: Șabloane și setări

en: Term is set to noindex.
ro: Termenul este setat noindex.

en: Tester / Developer
ro: Controlor / Dezvoltator

en: The URL that this page should redirect to.
ro: URL-ul către care această pagina ar trebui să redirecționeze.

en: The following file(s) is/are blocking your XML sitemaps from working properly:
ro: Următorul/următoarele fișier(e) blochează harta XML a site-ului să funcționeze corespunzător.

en: The issues have been successfully reloaded!
ro: Problemele au fost reîncărcate cu succes!

en: The old data of the imported plugin was deleted successfully.
ro: Datele vechi ale modulului importat au fost șterse cu succes.

en: The post %s appeared first on %s.
ro: Post-ul %s apare prima dată în %s.

en: The site's name
ro: Numele site-ului

en: Theme License
ro: Licența Temei

en: There were no profiles found
ro: Nu am găsit niciun profil

en: This %s follows the indexation rules set under Metas and Titles, you can override it here.
ro: Acest %s respectă regulile de indexare stabilite sub Meta și Titles, îl puteți ignora aici.

en: This image is used if the post/page being shared does not contain any images.
ro: Această imagine este folosită dacă postarea/pagina nu conține imagini.

en: This must be an existing blog. Blog %s does not exist or has been marked as deleted.
ro: Acesta trebuie să fie un blog existent. Blogul %s nu există sau a fost marcat ca șters.

en: This site has not been activated properly on yoast.com and thus cannot check for future updates. Please activate your site with a valid license key.
ro: Acest site nu a fost activat în mod corespunzător pe yoast.com şi astfel nu poate verifica actualizările viitoare. Vă rugăm să activaţi site-ul cu o cheie de licenţă valabilă.

en: Title
ro: Titlu

en: Title &amp; Metas settings
ro: Titlu &amp; setări Meta

en: Title Separator
ro: Separator pentru titlul

en: Title optimization
ro: Optimizarea titlului

en: Title template
ro: Șablon pentru titlu

en: Title to use for Author page
ro: Setarile Wordpress SEO

en: Title to use for this page in breadcrumb paths
ro: Titlul folosit pentru această pagină în meniul pentru navigare rapidă

en: Tools
ro: Unelte

en: Translation of %s
ro: Traducerea %s

en: Try to make shorter sentences to improve readability.
ro: Încearcă scurtarea propozițiilor pentru a îmbunătăți lizibilitatea.

en: Twitter username (without @)
ro: Numele de utilizator Twitter (fără @)

en: Unzipping failed - file settings.ini not found.
ro: Dezarhivare eșuată - fișierul settings.ini nu a fost găsit.

en: Updated Robots.txt
ro: Fișierul Robots.txt actualizat

en: Upload Image
ro: Încărcare imagine

en: Upload failed.
ro: Upload eșuat.

en: Use %1$s default (Currently: %2$s)
ro: Folosește implicit %1$s (în prezent: %2$s)

en: Use Image
ro: Utilizare imagine

en: Use meta keywords tag?
ro: Folosești meta cuvântul / fraza cheie?

en: Users without posts
ro: Utilizatori fără articole

en: Using this form you can reset a site to the default SEO settings.
ro: Folosind acest formular puteți reseta un site la setările implicite SEO.

en: WP Page Title
ro: Titlul paginii WP

en: We've summarized the most recent changes in %s.
ro: Am rezumat cele mai recente modificări pentru %s.

en: Webmaster Tools verification
ro: Verificare instrumente pentru webmasteri

en: What are XML sitemaps?
ro: Ce sunt hărțile sit XML?

en: What’s new in %s
ro: Ce e nou în %s

en: Who should have access to the %1$s settings
ro: Cine ar trebui să aibă acces la setările %1$s

en: Why Google won't display the right page title
ro: De ce Google nu va afișa corect titlul paginii

en: XML Sitemaps
ro: Sitemap-uri XML

en: XML sitemap functionality
ro: Funcționalitate hartă sit XML

en: You are not allowed to access this page.
ro: Nu ai permisiunea de a accesa această pagină.

en: You can choose to not include users without posts.
ro: Poți alege să nu incluzi utilizatori fără articole.

en: You can use the following variables within the content, they will be replaced by the value on the right.
ro: Poți folosi următoarele variabile în conținut, ele fiind înlocuit cu valoarea din partea dreapta.

en: You cannot create a robots.txt file.
ro: Nu puteți crea un fișier robots.txt.

en: You cannot edit the .htaccess file.
ro: Nu poți edita fișierul .htaccess.

en: You cannot edit the robots.txt file.
ro: Nu poți edita fișierul robots.txt.

en: You do <strong>not</strong> need to generate the XML sitemap, nor will it take up time to generate after publishing a post.
ro: <strong>NU</strong> este nevoie să generezi harta XML a site-ului și nici nu va consuma timp pentru generare după publicarea unui articol.

en: You don't have a robots.txt file, create one here:
ro: Nu aveți un fișier robots.txt, creați unul aici:

en: You have an unlimited license.
ro: Ai o licență nelimitată.

en: You have used %d/%d activations.
ro: Ai folosit %d/%d activări.

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
ro: Ai folosit HTML în câmpul de valoare, lucru nepermis.

en: You searched for
ro: Ati cautat

en: You searched for %s
ro: Ați căutat %s

en: You've never used this focus keyword before, very good.
ro: Nu ai mai folosit acest cuvânt cheie principal până acum, foarte bine.

en: You've used this focus keyword %1$s%2$d times before%3$s, it's probably a good idea to read %4$sthis post on cornerstone content%5$s and improve your keyword strategy.
ro: Ai mai folosit acest cuvânt / frază cheie de %1$s%2$d ori mai înainte%3$s, probabil este o idee bună să citești %4$sacest articol cu privire la conținutul de bază%5$s și să-ți îmbunătățești strategia de alegere a lor.

en: YouTube URL
ro: URL YouTube

en: Your %s license has been activated.
ro: Licența ta %s a fost activată.

en: Your %s license has been deactivated.
ro: Licența %s a fost dezactivată.

en: Your %s license will expire on %s.
ro: Licență %s dvs. va expira pe %s.

en: Your Info
ro: Informațiile tale

en: Your focus keyword contains a stop word. This may or may not be wise depending on the circumstances. Read %1$sthis article%2$s for more info. | Your focus keyword contains %3$d stop words. This may or may not be wise depending on the circumstances. Read %1$sthis article%2$s for more info.
ro[0]: Cuvântul / fraza ta cheie conține un cuvânt stop. Poate să fie un lucru înțelept sau dimpotrivă, în funcție de circumstanțe. Citește %1$sacest articol%2$s pentru mai multe informații.
ro[1]: Cuvântul / fraza ta cheie conține %3$d cuvinte stop. Poate să fie un lucru înțelept sau dimpotrivă, în funcție de circumstanțe. Citește %1$sacest articol%2$s pentru mai multe informații.
ro[2]: Cuvântul / fraza ta cheie conține %3$d de cuvinte stop. Poate să fie un lucru înțelept sau dimpotrivă, în funcție de circumstanțe. Citește %1$sacest articol%2$s pentru mai multe informații.

en: Your name
ro: Numele tău

en: archived
ro: arhivate

en: difficult
ro: dificil

en: easy
ro: ușor

en: fairly difficult
ro: destul de dificil

en: fairly easy
ro: destul de ușor

en: mature
ro: matur

en: very difficult
ro: foarte dificil

en: very easy
ro: foarte ușor
